Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

Muzika, muzika a zase muzika....rozhovor se zpěvačkou kapely Acoustic Vendetta

Kytarista s německým původem Thomas de Balder a zpěvačka Jana Kandaracheva s kořeny v Bulharsku se sešli poprvé na podzim roku 2007. Hned první den natočili ve studiu TdB song "Přání" a od té doby začali pracovat na nových písních. Jako hosté se ke kapele přidal nejprve Stenly z Nového Jičína a po půl roce kapelu doplnil výborný kytarista z Ostravy Majkl. Před rokem jejich řady doplnil fenomenální bubeník Tomáš Chmura, který lehkým mávnutím paličky převzal složitou práci po původních samplech bicích.
Zasněné texty doprovázené melancholickými akordy akustické kytary Thomase, doprovázené živými bicími Tomáše Chmury, klidnou bezpražcovou basou Stenlyho a kytarovými sóly Majkla utvářejí společně ojedinělý zvuk této nové kapely z Ostravy.


Dnes tady máme zpěvačku z Acoustic Vendetty a tak si s ní trošku popovídáme.

 

 


Co tě jako první napadne při názvu Acoustic Vendetta?


Kluci s kytarami proklatě nízko u pasu (smích), skvělá nálada a paličky šířící se rychlostí světla.


Kdy a jak jsi začala zpívat?


To ani netuším...


Přibližně?


Opravdu nevím, třeba jsem ještě ani nezačala (smích).


Co je pro Tebe při zpívání a hraní v kapele důležité?


Klid, pohoda, žádný zbytečný řeči, hodně nápadů a hlavně lidi, pro které tuhletu muziku děláme.


Máš nějakou perličku ze zákulisí kapely?


No jasně, těch je (smích)....ne vážně, každý z kluků je něčím jedinečný. Thomas má neskutečné melodie v hlavě, taky hraje skvěle na kytaru, Tom (bubeník), to je snad ten nejlepší a nejskromnější bubeník na světě, Standa je kliďas, který hraje skvěle na baskytaru, no a třešinka na dortu, Michal a jeho španělské melodie...to je opravdu něco.Tímto je moc a moc zdravím.


Kdo vám skládá muziku a texty?


Musím zmínit skvělého textaře Ivo Opletala, napsal nám text Podzemní řeky. Už jen ten název byl tak skvělý, že jsme ho použili pro název celého alba. Dále texty skládá Thomas, kromě toho také většinou složí základní melodické linky, já domyslím linku zpěvu. Míša má skvělá sóla, někdy vymyslí základní melodie a Tom (bubeník) se Standou dodělají podklady a rytmy...a tak dále a dále....a tak nějak to u nás chodí (smích).


Jak dlouho a jak jste točili své první album Podzemní řeky?


Točili jsme ve studiu TdB records (pozn. redakce: taková malá reklama) (smích), no a práce to teda byla opravdu velká, byla to totiž jedna z mých prvních zkušeností s nahráváním. V současné době už připravujeme písničky pro druhé album.


Těšíš se?


Aby ne, máme nové písničky, které nás zase posunou o něco dál. Mám ráda, když se tvoří nové a nové věci, když nezůstává nic na jedné linii. Když skládáme novou písničku, často je to o vyhrocených názorech, protože každý je v kapele odlišnou osobností, často potom jdete ze zkoušky a říkáte si, že by jste se nejraději na všechno vykašlali, ale když slyšíte konečnou verzi, víte, že to stálo za tu námahu.


Co posloucháš za muziku?


Podle nálady, někdy je skvělé dokonce i ticho, takové ticho v lese mmm...jinak určitě Janis Joplin, Ella Fizgerald, Luis Amstrong, Jim Morrison, Dan Bárta, Hana Ulrichová, to jsou takový nejoblíbenější zpěváci a zpěvačky. Nedávno jsem byla na koncertě DJ Krushe a naprosto mě jeho tvorba pohltila. Vyhraněný styl opravdu nemám.

 

To posloucháš i polky, valčíky?


No to sice ne, ale dobře zahraná polka, nebo valčík...to je opravdu kumšt. Dříve jsem hrála na klarinet a alt saxofon, hrála jsem v dechovce, zpívala a hrála v zábavové kapele, takže jsem se setkala i s tímto žánrem.


Jaká je tvoje filozofie života?


Každou skvělou situaci si pořádně vychutnat...jo a zajímaví chlapi (smích).


Co je pro tebe zajímavý chlap?


Takový bohémové a gentlemani dohromady.


Potkala už jsi takového?


To víš, že jo...několik (smích), tím je zdravím a posílám jedno malé mrknutí.


Která knížka tě nejvíce ovlivnila, pokud jsi nějakou takovou ovlivnitelnou přečetla?


Brouk Pytlík, tuhle knížku jsem dostala od táty v první třídě, díky němu jsem se naučila číst (smích), později Hráči na vinici Páně a Sto roků samoty...tyhle knížky mi asi nejvíce uvízly v hlavě.


Co ti kdy vyrazilo dech?


Když jsem hrála v zábavové kapele Relax a musela hrát a zpívat polky. Jednou za mnou přišel starý pán a řekl, že takhle skvěle zazpívanou polku ještě nikdy neslyšel. To mi opravdu vyrazilo dech. Tohle jsou situace, proč dělat muziku. Tím jsem nemyslela samotnou chválu, ale to, že lidem můžete něco sdělit, mohou si třeba i při vaší muzice odpočinout, odreagovat, nebo se třeba nad některými věcmi zamyslet.


Máš za sebou asi i těžké hraní po vesnicích na zábavách, plesech?


Těžké ani ne, spíše naučné. Měla jsem možnost hrát se skvělými muzikanty, kteří mě měli co naučit. Druhá stránka věci je, že občas musíte ustát, že jste za takového malého sluhu, který hraje i to, co se mu nelíbí a hraje někomu, kdo se mu nelíbí...jednou po mně řval opilý člověk pod pódiem..za každou odzpívanou písničkou začal řvát, že bych se za to zpívání měla stydět a že kdyby to slyšeli původní interpreti, zvraceli by atd...je fakt, že potom je to opravdu těžké. Ale chápu, že snažit se každému zavděčit je naprostá hloupost, každý má svou hlavu, svůj vkus a naštěstí si může každý rozhodnout, co bude poslouchat a co ne....


Co tě u takové muziky udrželo?


No dnes už v kapele Relax nejsem, ale tehdy jsem se v ní potkala s bezvadnými muzikanty, vyzpívala jsem se, dostala i peníze (smích), no a užila si občas i pěknou legraci. V téhle kapele byla taky jedna zpěvačka, která mě naučila, že nejde jen tak si stát a zpívat....takže tančit, blbnout a brát ohled na to, že nejste v kapele sám.


Co s kapelou chystáte?


V září bude dost koncertů, hlavně v rámci festivalu Ostrava music city 2009 a určitě pracovat na novém albu.


Tak přeji mnoho a mnoho úspěchů.


Děkuji i za kluky

 

 

 


Složení kapely:


Vocal - Jana Kandaracheva


Acoustic and El. Guitar - Thomas de Balder


Acoustic and El. Guitar, vocal - Michal Rucký (Majkl)


Bass Guitar - Stanislav Ryc (Stenly)


Drums - Tomáš Chmura
web kapely:


www. bandzone.cz/janakandarachevova

 

 

 

 

 

 

autor: Nina Saporová

Fotografie

Acoustic Vendetta_společná Acoustic Vendetta_Jana Kandaracheva Acoustic Vendetta_Thomas Acoustic Vendetta_Majkl Acoustic Vendetta_Stenly

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované