Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

ARZENIK

Kapela Arzenik se poprvé ukázala světu někdy v červenci roku 2000. Tehdy se představovala ještě pod pracovním názvem Cosey mo a parketou téhle skupiny nebyl rock, ale death a doom metal.
Zakladatelem tohoto seskupení byl Julius Vytlačil a David Rozsypal, který zastával v kapele zpěv, klavír a následovně ještě bicí soupravu. Po několika týdnech brnkání a snažení, přichází Míša Michalková.
V této sestavě kapela funguje někdy do konce roku 2001, kdy k nim přichází klávesačka Lenka Rozsypalová.Tu však z pracovních důvodů během 4 měsíců střídá klávesák Karel Mitka. Poslední do celé, tehdy ještě kapelky Cosey mo, přichází flétny Kamil Vávra a David Sinko.  V Plné sestavě hraje kapela do léta 2003. Ze studijních důvodů se skupina otřásá v základech a většína jejich členů, až na Julka a Karla, odjíždí studovat mimo město .
V té době se torzo skupiny seznamuje s bubeníkem Petrem Dvořákem, mění zkušebnu, mění svůj název na Arzenik a začíná se stylově přibližovat dnešku. V této podobě hraje kapela do léta 2004, kdy odchází klávesák. Ještě ve stejný měsíc přichází baskytarová pomoc jménem Prochi. Později přichází kytarista Mates, nanápadný pankáč, díky kterému se konečně kapela mohla začít naplno věnovat muzice. Do roku 2006 kapela hraje koncerty, skládá a dobře se baví.
Jak už to chodí opět uplynou dva roky, začíná léto, a tak se i v kapele musí něco stát...odchází bubeník Petr Dvořák. Do skupiny přichází bubeník Dalibor (GAnster Kanalovy). Nové songy se vcelku daří a hudebně si všichni sedí. Matese vystřídá Michal. V této sestavě skupina Arzenik odehraje několik koncertů a následovně se dohodne na ukončení a přerušení kontaktů. Ještě v roce 2007 odehraje jeden koncert z nostalgie a kapela se dohodne na opravdovém ukončení své činnosti. Píše se rok 2008, kdy se poprvé po dlouhé době spojí telefonicky Jull a Proch a dohodnou se na pokusu o znovuoživení skupiny. Ještě tentýž den večer volá Proch, že sehnal bubeníka a posléze i kytaristu....


(Arzenik, upraveno)Současná sestava:


Petr Dvořák - bicí, vokál


Julius Vytlačil - kytara, zpěv


Zdeněk Procházka - baskytara, vokály


Jan Macura - solo kytara, kytara


web kapely:


www.bandzone.cz/arzenik

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované