Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

DIRRTYSKY

Kapela Dirrtysky vznikla v roce 2005, tehdy ještě pod názvem Marigold. Zakladateli byli Pavel Graf (Palo) - kytara, zpěv a Marek Bulava (Bulis) - bicí, kteří se již znali déle, avšak o svých hudebních talentech a oblibě podobně znějící muziky navzájem nevěděli.


V jednom slunečném odpoledni v záři roku 2005 se uskutečnila historicky první zkouška prozatímního tandemu, v budově ZUŠ L.Janáčka, kde Bulis již déle než rok navštěvoval hodiny výuky hry na bicí. Od toho dne, se každé druhé pondělí, díky trpělivosti pana učitele Chramosty, duo scházelo a mohlo nacvičovat své první pokusy o kvalitní Rock s nádechem hudebního směru ‚,Grunge‘‘, kterým byla dvojice silně ovlivněna. V té době měl Palo zhotoven již pár prvních vlastních skladeb (Inside of the heart, Moonlight, Delight of pain), které kapela v novém aranžmá hraje dodnes. V červnu 2006 po příchodu dvou zbývajících členů kapely Lukáše Butory (Albina) - basa a Lukáše Kántora (Mandarina) - kytara se hlasitost jejich projevu o dost zhutnila, tím pádem byli donuceni, aby si našli novou místnost pro své hudební prvotiny. Po neshodě v hudebním zaměření kapely odchází na konci srpna Mandarin, aby spolu s Vlastou Bzučkem založily black metalovou formaci ILL CROW. V září, jako náhrada, přišel talentovaný, ale zatím nepříliš zručný kytarista Lukáš Jurečka (Issak). Dokonce roku se kvartet přestěhoval do provizorní zkušebny v zahradní chatce v Dolních Datyních, kde v hlavách Issaka a Pala vzniká definitivní název Dirrtysky. Kapela se sehrává na různých skladbách české punkové historie. Avšak po novém roce v lednu 2007 se již dlouho namíchnutým důchodcům, kteří pravidelně odcizovali jističe, povedlo nadobro odpojit na hlavním rozvaděči skupinu od elektrického proudu a tím ji donutit hledat nové působiště. V květnu se našel prostor v Hotelovém domě Merkur s kvalitním zázemím. Do zkušebny se krom Dirrtysky stěhují také spříznění Ill Crow. Zlomová změna přichází v červnu, kdy se podařilo přesvědčit kytaristu a kamaráda Zdeňka Keclíka (Sitcoma), aby si přišel poslechnout kapelu na zkoušku a zkusil si s nimi hru na basovou kytaru, která v podání Albína, již dávno svými dispozicemi nestačila. Sitcom nabídku přijal a Albín byl po ročním působení z Dirrtysky vyhozen. Kapela začala poctivě a intenzivně zkoušet a jejich tvorba tíhla více k metalovým žánrům. Po čtyřech měsících dřiny a snažení, nazkoušet vlastní materiál, přichází oficiálně první veřejné vystoupení před živým publikem. Stalo se tak 14.12.2007,v dnes již bohužel neexistujícím sále rockového klubu Mučírna v Havířově spolu s heavy-metalovým bandem After Dark. Na koncert dorazilo okolo 70 platících fanoušků.


Rok 2008 začíná vystěhováním ze zkušebny na Merkuru, díky stížnostem na přílišný hluk a dále také z důvodů finančních, kdy čtveřice nedokázala dál platit vysoký nájem, potom co Ill Crow ze zkušebny odešli. V únoru Kapela pořádá veleúspěšný koncert v klubu Hawaii, na který kapely Ill Crow, Members area, Witch Hammer, Exorsus a pořádající Dirrtysky přilákaly 300 návštěvníku.V březnu se kapele nabízí prostor v sále Mučírny.V dubnu vznikl během dvanácti hodin první demosnímek s pěti původními skladbami. Své producentské schopnosti nabídl Jakub Fojtík (Promach). Na demu, zatím však jen do dvou skladeb (Moonlight a Behind the door of my dreams), jsou zakomponovány klávesy. Po příznivých ohlasech je Tomáši Vlčkovy z Ill Crow nabídnuto setrvání v kapele na pozici hosta. Pár dní po natáčení se kvůli neshodám se zbývajícími členy rozhodnul odejít Sitcom. Krátce po odchodu se na prázdné místo basisty hlásí Lukáš Musiol (Lahváč), který díky svým kvalitám a zkušenostem byl pro skupinu velkým přínosem. Avšak jeho nadšenost a iniciativa brzy vyprchala a přestal zkušebnu navštěvovat. V červnu se kapela vypořádala s koncertem na festivalu Parainkubátor 2008. Tři dny před vystoupením nabídl svou pomoc kytarista Štefan Šafner (Enwyllion) a odehrál koncert na baskytaru. Šafner zůstává jako host i nadále. V červenci se v Mučírně pořádá poslední koncert na rozloučenou, a Dirrtysky mají tu čest na něm odehrát svůj set spolu s Italskými A.I.M. V nevyžádané pauze, kdy kapela ztratila, díky zavření sálu Mučírny, prostor na zkoušení, se uzavírají na zkušebnu Bone Collector v Pr. Suché, aby za víkend natočili hudební podklad k druhému demosnímku pod názvem The Lonely Fate. Natáčení opět vede Promach, a také u něj doma se posléze uskutečnilo nahrávání zpěvů. Promo obsahuje 3 skladby On the otherside, Serafiela a Delight of pain. Na nahrávání se podílí také Šafner natočením dvou skladeb na baskytaru a Promach kytarovým sólem a druhým vokálem. Kapela se začátkem října stěhuje s novým členem do nové zkušebny v Prostřední Suché spolu s Members Area. Nástroje s hrubými strunami se ujal kytarista screamových De´reval Oldřich Motyka (Osvald), který tak zacelil mezeru na pozici baskytary téměř po půlročním hledání. Klávesista Vlček se stává stálým členem a Dirrtysky začíná pracovat na novém materiálu. První koncert v nové sestavě se odehrává na Mikulášské párty v Mučírně a posléze kapela odehraje první koncert, mimo Havířovskou domovinu, v Těšínském klubu Liberte.Současná sestava:


Pavel Graf (Palo): zpěv, kytara


Lukáš Jurečka (Issak): kytara


Oldřich Motyka (Osvald): basová kytara, vokál


Marek Bulava (Bulis): bicí, vokálweb kapely:


www.bandzone.cz/dirrtysky


Fotografie

Dirrtysky_promo1(www.bandzone.cz/dirrtysky) Dirrtysky_promo2(www.bandzone.cz/dirrtysky) Dirrtysky_promo3(www.bandzone.cz/dirrtysky)
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované