Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

The Crooked Beats (aneb co nám prozradil člen kapely Petr Janák)

Chcete slyšet punk and rock n roll? Yeah, tady je máte v podobě frýdeckomístecké kapelky The Crooked Beats. V roce 2008 nahráli album Life In The Consumer, které sklidilo zasloužené ovace.


Se členem kapely Petrem Janákem jsme vedli příjemný rozhovor.Na začátek představ kapelu, jak dlouho hrajete apod...
.


Kapela funguje necelé 3 roky. Žánrově se pohybujeme mezi punkem, new wave, klasickým rock n rollem, power popem...

Hrajeme v sestavě:
Ondřej Larisch / Bass, vox
Petr Janák / Kytara, vox
Adrian Abrahamson / Kytara, vox.


V současné době nám bohužel chybí bubeník. Dočasně nám na bicí vypomáhá Tomas "Herák" kytarista z ostravské kapely Degradace. Do budoucna hledáme nějakého spolehlivého bubeníka.


Co vás inspiruje při skládání písní? Kdo u vás vlastně dělá muziku, texty?


Inspiruje nás hlavně rock n rollová a popová hudba ze šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let, takže výsledný zvuk kapely má takový příjemný retro nádech. Muziku skládají všichni. V praxi to funguje většinou tak, že někdo přinese na zkoušku připravené zajímavé riffy a já potom dělám celkové aranžma. Texty píše většinou Adrian. Někdy mu vypomáhám třeba tím, že vymyslím refrén a on potom dopíše zbytek textu. Vyjímečně píšu texty i sám (All the lonely hearts a I looked too high).


Váš zpěvák je Američan, je jednoduché se domluvit, nebo s tím máte občas problémy?:o)


No někdy je to docela prdel se domluvit:-). Občas nám to dělá nějaké menší problémy, ale jinak se pokaždé tak nějak rukama nohama domluvíme:-). Basák Ondra neumí anglicky vůbec. A Adrian má strašně blbou paměť, takže už se asi taky nějak slušně česky mluvit nenaučí:-). Kluci se mezi sebou ale vždycky nějak domluví:-), a když Ondra mluví anglicky, je to vždycky strašná sranda. Já umím trochu česky i anglicky, takže musím neustále něco překládat:-).


Nedávno jste přišli o druhého bubeníka. Z vlastní zkušenosti vím, že najít dobrého bubeníka je velký problém, už máte někoho vyhlídnutého? A jak to bude s turné, které proběhne v listopadu?


Zatím ne. Myslím že to pořádně začneme řešit až po turné, na které pojedeme jako support Degradace (ta vydává nové album). Jak jsem už říkal, tak s námi bude dočasně vystupovat Tomas z Degradace, takže vlastně bude muset zvládnout v každém městě dva koncerty:-).


Loni vám vyšla vaše debutová deska Life In The Consumer Society, které mělo velký úspěch, chystáte něco nového?


Pomalu připravujeme materiál na novou desku, ale datum jejího vydáni je odvislé od toho, kdy se nám podaří najít nějakého nového bubeníka. Jinak plánujeme s underground productions kompilaci, která vyjde na vynilu a my na ní budeme mít 1-2 úplně nové singly. Do studia jdeme nahrávat v prosinci. Další zatím potvrzené kapely, které budou mít singl na tomto zajímavém počinu jsou:
Anis akis(JAP), Dead Popes Company (CZ), Wayward Caines (GER-CZ), Degradace(CZ), Euphoric Haze (USA), Jakub Tichý (CZ) a ještě jedna kapela z Rakouska, na jejíž jméno si teď zrovna nemůžu vzpomenout:-). Možná ještě nějaká kapela přibude.


Kde je deska Life In The Consumer Society k sehnání?


Deska je k sehnání v několika eshopech a u Cecek Records, ale z tohoto prodeje nemáme žádné peníze, takže pokud někdo chce podpořit přímo kapelu, ať objednává od nás na emailu ancic@atlas.cz cena je 140 Kč plus poštovné.


Vím, že jste jeli turné po USA? Jaké to bylo, nějaké zajímavé zážitky? :o) A jak jste se k této příležitosti dostali?


Byla to zajímavá zkušenost. V Americe bohužel nechodí na koncerty zrovna moc lidí a kulturně to tam zrovna taky moc nežije, takže pořadatel vypadá hodně spokojeně když přijde třeba jenom 30 - 40 platících a my jsme z Evropy zvyklí na trochu větší návštěvy:-), ale i tak jsme odehráli pár fakt dobrých koncertů. Podívali jsme se po půlce kontinentu (rád bych poděkoval Adrianove mamce, která nás při svém věku kolem 70 vozila po celých státech ve svém obřím karavanu:-)) a vychlastali jsme snad 100 druhů piv. Zážitků bylo hodně, ale asi nejvíc mě pobavilo, jak člověk který vůbec neumí anglicky může s někým celý večer konverzovat za použití jediného sousloví Oh Yeah.


Co děláte kromě hraní v kapele? Chtěli by jste se muzikou živit?


Já teď pracuju v Praze jako animátor na filmu Alois Nebel. Adrian učí angličtinu hlavně v Ostravě. A Ondra pracuje v nějakém skladu zdravé výživy ve Frýdku-Místku. Muzikou bych se klidně živil, ale ne za cenu, že by se mnou neustále někdo manipuloval.


Na závěr můžeš klasicky vzkázat něco čtenářům :o)?


Všem přeji pěkný den:-).web kapely:
www.bandzone.cz/crookedbeats
autor: Rudee

Fotografie

The Crooked Beats2 (www.bandzone.cz/crookedbeats) The Crooked Beats1 (www.bandzone.cz/crookedbeats) The Crooked Beats (www.bandzone.cz/crookedbeats)

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované