Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

THE CORNFLAKES ??? UŽ JEN K VEČEŘI !!!

Frýdecko-místecká parta talentovaných muzikantů "The Cornflakes", vykopla do světa svůj první počin s názvem "Emotion From The Socket", prostřednictvím vydavatelství TdB records. Historie této kapely se teprve začíná psát, odehrála většinu koncertů ve svém regionu, ale začíná prosakovat taky do metropolí ostatních krajů. Booklet tohoto CD je propracovaný do detailu. Titulní straně dominuje zásuvka na 220V a slibuje energický obsah plný emocí. CD letí do přehrávače a jde se na věc.

 

Song "Trip", naelektrizuje každou věc v pokoji. Těžko srovnat s čímkoli, co v českých vodách uslyšíte. Feeling kapely je nasáklý vším, co jste měli možnost slyšet od 90 let na světové scéně.

 

Next track "Rock´n ´roll and Girls", s neopunkovým refrénem přiletěl z čistého nebe. Přímočará pecka bez hlubokého poselství světu, pumpuje energii v každém taktu do žil.Následuje "Come on", divoká punková pecka s až emo-rockovým refrénem. Kapela s lehkostí kříží styly a padá do krásně vystavěných mostů mezi jednotlivými částmi.

 

V dalším kousku "In The Shadow", přichází pro mě překvapivý zlom, perfektně propracovaný kousek. Zpěvák Marek Nesit si pohrává s hlasem jako frontman "Radiohead". Nádherné psychedelické kytary řežou do živých ve stínu.

 

Následující pecka "Collateral" potvrzuje předešlou chválu, kapela si pohrává s melodiemi a nenechá vás nadechnout. Aranže mají perfektní spád, energie na vás letí ve vlnách, žádný vypočítaný český tlak přes refrény, ale poctivá práce mezi nimi."Lost Inside", se od prvního momentu stal mým jasný favoritem alba. Melancholie, kterou dokáže navodit snad jen U2, perfektní vokály a melodický doprovod bubeníka pomalu se blížící k explozi v refrénu. Tohle snad nejde v čechách přehlédnout. Vyspělost téhle party je až zarážející, vzhledem k jejich věku 16 - 19 let!

 

Následuje "I Wanna", opět britský kousek s našláplým až rozervaným refrénem. Nejde sedět, to je prostě sada. Tohle budu v přehrávači chroustat dlouho. Prostě, "Já" chci.

 

Pecku "Don´t Try", otevírá kytarový kousek za který by se nemusel stydět ani Zakk Wylde, perfektní, místy až hard-rockový nášlap, burácí mezi stěnami. Chlapi do čehokoli namíchají svou esenci. Další z opravdu promakaných nekompromisních kousků.

 

Elektrodance "Cravens", navazuje na první věci tohoto alba. Punk-rock prostě drtí hitparády posledních pár let. Není to výčitka, jen zamyšlení, než si rozmyslím co napsat dál. Kapela obsahuje tolik dobrých příměsí, že se těžko hledá společný jmenovatel pro celý obsah alba.

 

Taky další "I Know You Go" , je zasažena touhle vlnou, ovšem z klasického klišé tohoto stylu vše opět povznáší výborné vokály, které v sobě ukrývají největší potenciál této kapely a taky perfektní kytarové výkřiky.

 

Poslední akustický song této prvotiny přelité mlékem "Empty I Forget", kterou si střihl kluk s neskutečným charismatem nejen ve tváři Mirai Navrátil, je protipólem výše napsaného. Tohle je pro dívky jejich věku melodií na dobrou noc.

 

Závěrem si snad dovolím jen šáhnout na řazení skladeb, kdy opravdu hitové skladby jsou ukryty uprostřed alba a nedočkavý kritik, sedící na židli promotéra festivalu či klubu se jich nemusí dočkat a zařadí CD do skartu. Kapela má výborný cit na příměsi a výborně toho využívá. Nenechá vás odpočinout a neustále vás bombarduje zajímavými vsuvkami. The Cornflakes má před sebou obrovskou budoucnost, pokud se neroztrhne a nerozsype kvůli slepotě českého publika, nebo slepotě vlastní. V sestavě kapely nenajdete slabinu, Martin Dudek (bass) a Jan Adamus (drums) neomylně drží rytmiku v pevných opratích. Marek Nesit (Voc), Mirai Navrátil (voc, guitar) a Tomáš Přeček (voc, guitar, key) se nádherně hlasově i nástrojově doplňují. Celé toto seskupení, působí na pódiu naprosto profesionálním dojmem a určitě je to parta kluků s jasným cílem. Nezbývá než se těšit na jejich další kroky.

 

Titul: Emotion From The Socket

Umělec: The Cornflakes

Vydalo: TdB Records 2009

 

Autor: EDIE

Fotografie

The Cornflakes 1 The Cornflakes 2 The Cornflakes 3

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované