Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

PUBLIC RELATIONS - OD FLORIDY AŽ PO OSTRAVU

Kapela Public Relations vznikla v roce 2004. Její nezaměnitelný crossoverový sound se kolem vás emocionálně vznáší, řeže do kůže symboly a pulzuje v tanečních rytmech. Kapelu utvářejí osobnosti, které pocházejí z různých kontinentů. Bubeník Marky žil 12 let ve spojených státech a pohyboval se v okruhu lidí kolem kapel jako „KORN".  Hrál 5 let v kapele Cold Summer Society s nevlastnim bratrem Jonathana Davise. Objel s touto kapelou většinu států v USA.  Baskytarista T-Klox naopak brouzdal v českých vodách, byl dlouholetým zvukařem Českého rozhlasu Ostrava, živil se taky jako DJ, remixoval například songy od Tata Bojs nebo soundtracky k samotářům. Doprovázel taky Věru Špinarovou. Thomas de Balder přišel z formace Sbiranico, spolupracoval v ČR s lidmi jako David Koller. V Ostravě vybudoval, agenturu, studio a vydavatelství TdB records. Můžete ho vídat v kapele Acoustic Vendetta s akustickou kytarou. Kytarista Sosman je jeden ze zakladatelů PR a dříve působil v partičce Deflorace. Perkusionista a tanečník Gaza je nejmladším členem kapely a hraje například v uskupení Bugaboo.

 

O rozhovor jsme požádali zakladatele a zpěváka Public Relations, Barona. 

 

 

Co se děje nového,  kolem kapely Public Relations?

 

No, u nás se pořád něco děje.  Vypadá to, že jsme od vydání naší debutové desky usnuli a užíváme klidu, ale není to tak. Tak tedy, po roce usilovné práce dokončujeme projekt Golden Symphony. Jedná se o zcela nové ztvárnění desky No Turns . Tři akustické kytary, violoncella, violy, housle, vokalistky, šest perkusionistů ... na desce vystoupí přes 15 hostů, je to velké. Pak jsme v Ostravě v našem domovském klubu Chlív rozjeli akci Public's 1st Thursdays! Každý první čvrtek v měsíci nás tady můžete najít na dvojkoncertu s nějakou spřízněnou kapelou. A taky začínáme dělat na nové desce.

 

Na první desce koketujete s elektronikou, můžeš malinko poodhalit, jaká bude ta další?

 

Bude každopádně úplně jiná. Ta elektronika je magická. Máme tři nové demosongy a asi jsme našli ten sound, který chceme. Deska bude hodně zábavná - až taneční. Je to něco mezi Rammstein a Prodigy. Dá se na to tančit! Už teď vím, že budete hodně překvapeni! Pro mně je důležitá tvůrčí svoboda! Zkoušet, bořit hranice, crossoverovat. Desku budou provázet takové ty taneční disco témata z osmdesátek! Byla to úžasná doba a my na tom vyrostli!

 

 

Jaké hosty najdeme v Golden Symphony? Alespoň ty nejzajímavější?

 

Najdete tam třeba primášku folklórního souboru Ostravica Petru Novákovou, zpěvačky Simonu Pavelkovou, Hanu Šindlerovou. A dost už! Fakt si to nepamatuji z hlavy ta jména . nechci se nikoho dotknout. Už teď jsme si naběhl. Promiňte mi to nezodpovědnost, vy ostatní!

 

Myslím, že akustický projekt Golden Symphony je výborný a naprosto unikátní.

Chystáte se s kapelou v budoucnu i za hranice ČR?

 

Plány jsou veliké! Máme v plánu využít kontaktů Markyho a udělat pár koncertů v USA. Je to velké plánování. Když to myslíš s muzikou vážně a propadneš tomu jak my všichni - musí to fungovat jako firma. Tak to prostě je a nikdo to neokecá! Jinak hrajeme občas na Slovensku, ale to tak nějak nepovažuji za cizinu.

 

Začali jste jezdit po celé ČR a hodně se o vás v poslední době mluví, hlavně od příchodu Markyho z americké legendy Cold Summer Society. Jak se k vám vůbec dostal?

 

Jezdíme, je to dobrý. Ta historka s Markym není zase tak šílená. Prostě nám tak za ty bicí spadl jako z nebe. V USA se jim to rozpadlo kvůli ženské a co tam, že? Marek hledal kapelu a my hledali bubeníka. Sedli jsme si stylem i tím člověčenstvím! Je to skvělej chlap a výbornej muzikant se spoustou zkušeností. Hm, co se o nás říká?

 

Nic konkrétního, ale jde o vás slyšet.

 

Jako, že se o nás mluví? To je dobře! Je jen jedna horší věc, než že se o tobě mluví, to, že se o tobě nemluví. (Oscar Wilde) ...

 

Co T-klox? Působil v 90letech jako DJ a dělal nějaké kousky i do filmu Samotáři. Víš o něm něco bližšího?

 

T-Klox se od svého útlého rockového dětství prořval od totálních nářezů, přes elektro období s partičkou Space Gods, remixy Tata Bojs, rockování s Věrou Špinarovou, jazzování až k Public Relations! Jinak je to vegetarián a je to takový náš táta! Ne, máma!

 

Táta budeš nejspíš Ty ne? Co tvá herecká divadelní a filmová minulost?

 

No, na hotelu s ním spím! To je pravda! Fotí si můj bordel kolem postele! A pak ho ukazuje doma jako raritu. Moje minulost je tajemství ...

 

A herecká budoucnost, nechystáte konečně nějaké video?

 

V lednu 2010 naběhneme do divadla a točíme tři klipy za dva dny. snad to zvládneme, ale nechceme nic obyčejného. Máme jen jeden pokus, ale snad to vyjde.

 

Co vaše partička a drogy?

 

Vůbec nevím o čem mluvíš. Jo, grogy? sem tam si nějaký ten grog dáme.

 

Nepřehlédnutelnou postavou se u vás stal nový perkusionista Gaza, odkud vůbec tenhle típek přišel?

 

Přitančil z kapely Bugaboo.

 

Děláte spoustu akcí pro mladé kapely, nejde přehlédnout aktivity Thomase de Baldera v Ostravě a nyní i zmíněný projekt Public´s 1st. Thursdays. Jak vůbec vidíš ostravskou klubovou scénu?

 

Hm, to je těžké na toto odpovědět. Snažíme se o nějakou spolupráci kapel. Aby ti lidi o sobě věděli! Ono vůbec lidi kolem Public Relations jsou hodně aktivní. Suplujeme tady tak trochu ty kretény, kteří nedělají, co mají dělat. Thomas i já fungujeme tak trochu jako producenti a manažeři. Thomas teda více. Já to dělám spíše pro Public Relations a svůj sólový projekt Sunalchemy. Klubová scéna je mrtvá! Bohužel! je to tím, že live hraní lidi moc nezajímá. Jinak ostravsko a Morava vůbec je líheň skvělých talentů. Díky bohu jsou tady kapely, které to dělají jinak, než ostatní a ty se snažíme zvát na ty naše čtvrtky. Thomas produkuje ve svém studiu zajímavé partičky. Žije to tady, ale je to underground! Bohužel!

 

Máš pocit, že lidi nezajímá muzika, kterou nenajdou v bulváru nebo na Óčku v hlavním čase?

 

Zajímá, ale je jich strašně málo! A i ti, co je to zajímá, nemají sílu nebo chuť si na to zajít do klubu. Říkám - zlaté osmdesátky!

 

Na jaké české muzice právě ujíždíš Ty?

 

Tak je toho tolik, že bych se bojím odpovědět abych na někoho nezapomněl! Z blízkého okolí mně oslovila Acoustic Vendetta - projekt Thomase, Acoustic Irish, Up Great!, Crash Road, Need Of Activity, Coffee2Go. Určitě jsem na někoho zapomněl!

 

Co je pro Tebe nejlepší světová nahrávka letošního roku?

 

Tak to fakt nevím. Poslechnu toho za rok tolik, že fakt nedokážu odpovědět .

 

Alespoň jednu?

 

Asi poslední deska Depeche Mode. Ten sound je fakt úžasný. Je krásné si takhle hrát, závidím.

 

Co nejvíc ovlivnilo dnešní tvorbu PR?

 

Všechno co mi kdy prolítlo ušima! Je to crossík.

 

Tvé zájmy mimo muziku?

 

No přece muzika! Je to něco co nás převyšuje! Je to něco co mi dělá radost a rozvíjí mně to! Je to něco na co jen tak sáhnu! Jinak hraju tenis a lyžuju.

 

Tak co vzkážeš fanouškům a čtenářům na závěr?

 

Rád bych všem popřál hodně zdraví do dalšího roku. Muzikantům hodně síly a kreativity a fanouškům dobré muziky můžu slíbit, myslím, že za všechny muzikanty, zkuste si nás najít čas, poslechnout a dorazit se podívat na nějaký ten koncertík. Zažijete něco neopakovatelného, něco co Vám z rádia nikdy nikdo nepustí. Vždyť my jsme šťastní, že to pro Vás můžeme dělat.

 

Miluju Vás!

 

Autor: EDIE

VIDEO:

 

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované