Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

HECHITERA

 metal-hardcore / Rio

 

Zkrácená Historie: 

Kapela v znikla v roce 2002. Za dobu fungování ji  provázely časté odchody a příchody členů, které brzdily a narušovaly její činnost. Aktulání sestava vznikla na konci roku 2009, kdy se přidal doufejme už poslední, v pořadí čtvrtý bubeník. Bývalí členové hrají dále v jiných kapelách. Za dobu existence stihla Hechitera natočit dvě dema a jeden videoklip.

HISTORIE

 Počátky kapely spadají někam do roku 2000, kdy spolužáci ze základky: Blackiey (kytara) a Mates(zpěv) se svým bratrancem BoBem (bicí) začali uvažovat o založení kapely. První „zkoušky“ tohoto tělesa probíhaly většinou u Matesa doma v pokoji. Muzikanti vybavení hrnci, kýbli, či kytarou vyrobenou z násady na krompáč tak začali se svými prvními pokusy vytvářet hluk.

Velký zlom přisel když se na přelomu let 2001/2002 Blackiey seznámil s Novasem(kytara). Trvalo to dalšího půl roku, ale nakonec na konci května 2002 proběhla první opravdová zkouška s konvenčními „nástroji“ v místní ZUŠ. V té době kapela zkoušela ve své sestavě i houslistu Didiho, což se neukázalo jako dobrý nápad. Poslední místo, které tedy bylo stále neobsazené byla basa, kterou nakonec do rukou uchopil, kdesi se objevivší, muDD.

Záři toho roku, se tedy sestava (Mates, Blackiey,Novazzz, muDD a BoB) ustálila a počalo se intenzivně zkoušet. Po pár měsících proběhlo první stěhování ze ZUŠ do rýmařovského kulturního domu, za což vděčíme kapele Moskvič, která zde stále zkouší.

První vystoupení už bylo naplánované a kapela pořád neměla název. Po dlouhém hledání jména se všichni shodli na názvu HECHITERA (původem ze španělštiny: hechicera – čarodějnice), aniž by si už kdokoliv pamatoval jakým záhadným způsobem se došlo až k tomuto názvu.

Poprvé se na pódiu, už jako Hechitera, kapela představila 25 .prosince 2002 v Rýmařově. Jak už to tak bývá na prvním vystoupení se značně podepsala nervozita, i tak se ovšem podařilo odehrát celých neuvěřitelných 5 skladeb, což byl celý tehdejší repertoár. Publikum bylo milé a dokonce si vyžádalo jeden přídavek, možná pro ještě větší pobavení. Od té doby kapela více méně pravidelně zkouší a koncertuje. V průběhu času se kapela podívala i do Polska (říjen 2003).

Po čtyřech letech, v červnu 2006, kapela prošla jednou z větších krizí, která nakonec vykrystalizovala odchodem bubeníka BoBa, který nyní působí v kapele Kanava. Na uvolněné místo přišel Kubanec, jenž dříve působil v bubenickém souboru Jumping Drums. Zároveň došlo k zatím poslednímu stěhování, nyní již do vlastní zkušebny. Za krizemi a hádkami se udělala jedna tlustá čára, opustil se starý repertoár, přitlačilo se více na pilu, muzika zhrubla a postupně se zkoušel úplně nový program.

Od září 2007 začíná kapela znovu koncertovat, tvořit nové songy a pilovat repertoár. V prosinci odchází basák muDD, který vyměnil basu za majk a řve v kapele Sic,Engine. Basy se ujal Blackiey a skupina dále pokračuje ve čtyřech.

Netrvalo dlouho a kvůli špatnému přístupu ke kapele se rozloučil zpěvák Mates, teďka zpívá v Dusted.  Na jeho post přišel nový, mladý, neokoukaný klučina Kuba, a rozhodlo se, aby se kapela někam pohla, musí se v dohledné době natočit ňáky nový materiál. Na konec září 2008 bylo domluveno natáčení ve Studiu HC3 ve Fulneku.

Ale jak to bývá "dycky se něco posere". Pár dnu před odjezdem do studia ( jmenovitě 3 dny) se pan bubeník rozhodl, že se mu nechce. Za což si vykoledoval okamžitý vyhazov, protože kdo ho zná ví, že podobná pičovina se od něj může očekávat kdykoli znovu.

Vypadalo to na konec chuděry Hechitery, ale osud tomu tak nechtěl a z druhé strany Jesenických hor nám poslal nového bubnistu Nikolase. Během pár měsíců se začalo koncertovat. O prázdninách 2009 jsme nahráli takový rychlodemo v Jeseníku u kámošů z Re-voltu. Nikolas se ale rozhodl, že s nama už nechce hrát, takže jeho anabáze u nás trvala ani ne rok.

Už po několikáty se kapela po odchodu člena zbytečně zabrzdila.

Aktuální banda

Novas - Guitars  

Blackiey - baSS 

Kuba - Vocal

WEB:

http://bandzone.cz/hechitera

 

VIDEO:

Fotografie

HECHITERA 0 HECHITERA 1 HECHITERA 2 HECHITERA 3

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované