Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

BE FADING FAST

death-metal / Nový Jičín

 

Be Fading Fast vznikli v létě roku 2006 po odchodu zakládajících členů (Pablo-kytara. Pavel-kytara, Dodan-basa, Smeták-bicí) z death-grind kapely Deflorace. Na podzim téhož roku se začíná intenzivně skládat aby vznikl repertoár dost dlouhý na celý set. Také kapela hledá zpěváka. První seriózní pokus byl s místním zpěvákem Kovim, který měl sice trochu HC nádech, ale vypadalo to nadějně. Nicméně, kvůli své pracovní a studijní vytíženosti byl nucen se omluvit, ale zanechal po sobě pár textů, které byly použité do skladeb „Angels Never Come" a „Murder Of My Nation". Někdy v lednu 2007 se docela náhodou do kapely „přimotal" zpěvák Masters, který působil dříve s Pablem ve speedovce Empire jako „ vokál tvrdící hudbu". V březnu 2007 si tedy BFF odbývá svůj křest v kopřivnické Noře, kde zaznělo 8 úplně nových skladeb doplněných o covery Brutal Truth, Napalm Death, S.O.D.

 

Během roku 2007 byl dodělaný materiál na první CD, které bylo natočené v Tony Sound studiu v Pustějově. Později bylo toto CD vydané jako první oficiální deska „Victims", na vlastní náklady a zaštítěné pod nově vznikly, bohužel dnes již nečinný label Creates. Obal této desky kreslil Roman Kýbus, známy především tvorbou obalů pro kapelu Root.

Následující rok, 2008 byl pro BFF spíše rokem určité stagnace, kde kromě oficiálního křestu desky v dubnu a určitého počtů koncertů došlo k určitým osobním nesouladům, vše toto vrcholí odchodem kytaristy Pavla z kapely někde ke konci léta. Jeho místo zanedlouho poté zaujímá kytarista Jaryn a zhruba od listopadu kapela opět hraje koncerty v pěti lidech.

Následující rok 2009 byl ve znaku zvýšené tvůrčí a koncertní aktivity, hrají se koncerty na Slovensku a v Polsku, v červnu navíc vzníka v bzeneckém studiu Shaark čtyř-skladbové promo „Dark Age". Rozhodnutí natočit promo a ne zrovna další desku vyplynulo kvůli tomu, že BFF chtějí najít „svůj" zvuk a hlavně vyzkoušet si práci ve studiu, které se touto hudbou přímo zabývá a vznikají zde jedny z nejlepších desek u nás. A tento záměr se nadevše podaří naplnit!

Během léta a podzimu BFF nadále jezdí po koncertech, značný podíl je odehraný ve čtyřech lidech, bez kytaristy Jaryna. Avšak, odezva návštěvníků těchto koncertů byla nadmíru pozitivní. Po zhruba ročním zhodnocení práce a taky vlivem zdravotních problémů, dohodli se BFF na ukončení spolupráce s kytaristou Jarynem. Zanedlouho poté přichází do kapely Marcel, první zkouška byla v prosinci 2009 a Marcel se stává pravoplatným členem kapely, která je opět kompletní. V plánu je dokončení materiálu na druhou desku a její natáčení zhruba v polovině roku 2010.

 WEB:

www.befadingfast.com/

VIDEO:

Fotografie

BE FADING FAST 1 BE FADING FAST 2 BE FADING FAST 3 BE FADING FAST 4 BE FADING FAST 5 BE FADING FAST 6 BE FADING FAST 7 BE FADING FAST 8
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované