Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

SLEPÍ KŘOVÁCI

rock-pop / Frýdek- Místek

 

Alternativní rock založený na klasické sestavě úderných bicích nástrojů, rytmické base, melodické kytaře, doplněný podmanivými tóny violoncella, líbeznou flétnou a narativními texty...:-)

Webovky

http://www.slepi-krovaci.eu/

Členové

Řepa- zpěv, flétna, kytara

Kamyl- kytara

Zuzka- violoncello

Rudovous- basa

Buča- bicí

Nahrávky

2002 - DEMO I

2006 - DEMO Slepých Křováků

2007 - DEMO III

2008- Singl New Vorvaň

 

BIO:

Slepí Křováci se začali „dávat do kupy“ někdy na konci roku 2000- přesněji řečeno, tedy dříve než vznikl jejich samotný název, než se ustálilo jejich personální složení a než začali tvořit hudbu, kterou bylo možné na jakési úrovni veřejně prezentovat. :) Toto stadium „hudební nečinnosti“ trvalo téměř rok.
Léta Páně 2001 se k hudebně laické trojici zakladatelských nadšenců Řepovi, Kamilovi a Bučovi přidala všeobecně hudebně vzdělaná a velkým muzikantským umem oplývající flétnistka Irena. S různými basáky jsme se v tomhle složení snažili odehrávat naše první veřejná vystoupení až do té doby, dokud se k nám nepřidal velice talentovaný, frýdecko-místecký basista zvaný Gřuch. Psalo se jaro roku 2002.
S příchodem nového člena nastalo v naší kapele období neúnavného, horlivého, hudebního tvoření a neutuchající produkce „hitovek“. Slepí Křováci, opojeni muzikantským chtíčem, počali vystupovat na nejrůznějších hudebních akcích všeho druhu nejen ve Frýdku – Místku, ale také už i v jeho blízkém okolí ( např. na třineckém Barockofestu, na rozmanitých vesnických zábavách…), s kapelami rozličných stylů a rozdílných národností.
Rok 2002 byl významný pak také tím, že jsme, laicky řečeno „na koleně“ a s velice omezenými technickými možnostmi, z našeho širokého repertoáru vybrali, a posléze i nahráli několik našich písní na medium zvané CD.
Bohužel, nevyhnutelně nastal smutný rok 2003. Smutný především proto, že se s koncem studií na střední škole objevily i první výrazné existenční problémy, které velice násilně a na dost dlouhou dobu, zasáhly naše hudební seskupení. Flétnistka Irena si už pro náročné studium na „vysoké“ nenašla na hraní čas a Gřuch rovněž tak. Toto markantní personální oslabení Slepé Křováky velmi zasáhlo a téměř jeden celý rok „hráli“ uzavřeni v útrobách své zkušebny.
Silné odhodlání však již zmíněnou zakládající trojici neodradilo a po dlouhé přestávce s veřejným vystupováním, ne však s tvorbou samotnou, začala koncem roku 2004, doplněna o nového basistu Johnyho Rudovouska, opět naplno fungovat a hrát kde se dalo – Ostrava, Olomouc, F-M a okolí, posléze také Praha, Opava... (kluby Stoun, Sokolík, Lennon, Stolárna, Ponorka, Tančírna, Boomerang, 13- náctka, Jet club, Sweetsen fest, Muzikantské žně, Festivaly pro Tibet…). Apely členů kapely, ale také sentimentální stesk po líbezných tónech zobcové flétny dokonce přiměly Řepu k tomu, že se tohoto nástroje nově ujal sám.
Za jistý úspěch tohoto „renesančního období“ by se s určitou mírou nadsázky dalo označit vítězství v soutěži frýdecko – místeckých amatérských kapel na podzim roku 2005. Tento „titul“ jsme úspěšně obhájili i v roce 2006 jen s tím rozdílem, že naše seskupení bylo čerstvě obohaceno o dalšího člena, violoncellistku Zuzku, se kterou jsme následně natočili, tentokráte ve studiu ASI, své druhé Demo. Doposud poslední ukázkou z hudební tvorby Slepých Křováků je pak DEMO III, natočené v listopadu roku 2007 v ostravském studiu Barbarella.

 

Fotografie

SLEPÍ KŘOVÁCI 1 SLEPÍ KŘOVÁCI 2 SLEPÍ KŘOVÁCI 4 SLEPÍ KŘOVÁCI 6 SLEPÍ KŘOVÁCI 7 SLEPÍ KŘOVÁCI 8

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované