Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

AIRFARE - KOPR MUSIC CITY 26.03. 2010

        První z řady festivalů projektu portálu Ostrava Music City, míří do Kopřivnice ve spolupráci s CK Agenturou FOX. Tento projekt pomohl více než čtyřem desítkám kapel, dostat svou tvorbu mezi spoustu posluchačů a hudebních fanoušků. Jako hlavní hvězda a host festivalu, se představí americko-česká kapela AIRFARE. Festival proběhne na dvou žánrově odlišných pódiích v domu kultury 26. března od 18.oo.

       Nominace na objev roku 2007 hudebních cen televize Óčka a koncert pro vyprodanou a výkonem nadšenou Sazka Arenu, to jsou jen třešničky na dortu jménem Airfare. Název Airfare původně znamená letecké poplatky, má navozovat nadlehčení a vzdušnost. Frontmanem skupiny je mladý americký skladatel, zpěvák a kytarista Thomas J. Lichtag a spolu se svými českými vrstevníky - Tomášem Vitáskem, Lukášem Chromkem a Richardem Schefflerem - vytvořili jedinečný celek, který nikoho nenechá chladným. Tvorba Thomase J. Lichtaga a vůbec celé kapely, je ovlivněna mnoha známými hudebníky jako jsou Iggy Pop, Lou Reed nebo skupina The Strokes.

 

      Na "RED" stage dále vystoupí ostravská punk n´rollová legenda Degradace, která vydala loni vysoce hodnocenou desku "Atomic Boogie".  Frýdecko-místečtí rockoví talenti The Cornflakes,  předvedou tanec v kukuřičném dešti. Jejich hitové album "Emotion From The Socked", vyšlo právě u TdB records. Kytarový objev letošního roku The Tapes z Ostravy, předvede svůj um poprvé na velkém pódiu. Tato kapela s feelingem kapel jako REM bude určitě obrovským překvapením.  Česko-americký crossover přivezou Public Relations, kteří v současnosti pracují na nových videoklipech, z nichž jeden režíruje kontroverzní Luděk Golat a jezdí se svou show  úspěšně po celé České Republice.

 

     Na "WHITE" stage se představí letos albem debutující Acoustic Irish z Frýdku Místku. Jejich pojetí Irish muziky s přesahy do všech kontinentů je neopakovatelným zážitkem. Novojičínsko zastupující kapela Bluesquare bude lahůdkou pro fajnšmejkry této "černé" muziky. Oběv folkové Zahrady 2009 formace I.C.Q. z Ostravy, přiveze nádherné folkové balady.

 

 

Fotografie

AIRFARE 2 DEGRADACE promo The Cornflakes 2 Acoustic Irish_1 (Foto - Jan Džin Pánek) BLUESQUARE 1 ICQ 1 PUBLIC RELATIONS 2 THE TAPES  2
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované