Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

PSYCHIC DEPENDENCE

Počátky kapely začínají v roce 1998, kdy se pár kluků během vyměňování hokejových kartiček za erotické časopisy rozhodlo, že založí kapelu. Jako první zkušebna posloužila prádelna v domě jednoho z nich. Začátky byly těžké. První nástroje, především bicí, nahrazovaly hrnce, pokličky a kbelíky. Tato situace ale měla jeden zádrhel. Kdykoliv potřebovala matka jednoho ze členů vyprat prádlo, musela se zkouška ukončit. Kapela se ale svého snu nevzdala a za pomocí svého učitele sehnala zkušebnu ve škole, která jim zapůjčila i opravdové nástroje, i když zvláštní kvality, ale pořád lepší než hrnce. Milí chlapci usilovně zkoušeli a první vystoupení na sebe nenechalo dlouho čekat. Toto vystoupení proběhlo při příležitosti Dne města Fulneku, kde kapela vystoupila pod názvem Bílá růže. Na tomto prvním koncertě zazněla i spousta hitů. Namátkou zmíníme „Svítání z noci na 21. září".

Po přechodu na střední školy se obsazení kapely začíná měnit. Bubeník Zbyněk se seznamuje s budoucím basákem Kraťasem. Tento nový člen má za sebou již nějaké zkušenosti z působení v kapele Snople, které se podařilo složit pouze jeden song s názvem „Snople song". Kraťas okamžitě po nastoupení do kapely nabízí novou zkušebnu na statku v Pustějově. Prostředí ve kterém se zkušebna nachází je opravdu inspirativní. Vytopený barák po povodních, bučící krávy a občas krev na dvoře po kvalitní zabijačce prasete. V této době na post zpěváka nastupuje Palec, který ale příliš dlouho nevydrží, protože to není ono. Zpěvu se tady ujímá Kraťas. V této době se kapela jmenuje Nocturnal disturbence a neodehraje.žádný živý koncert, pokud se nepočítá přítomnost kamarádů na zkouškách

V další etapě opět dojde k personální změně nebo spíše doplnění. Na post druhého kytaristy přichází Ponče, dříve působící v kapele Break the silence, který tak doplňuje původního kytaristu Maru a na post zpěváka nastupuje Václav Havel. Ponče jako nový člen nabízí zkušebnu v Suchdole nad Odrou. Kapela se tedy opět stěhuje a mění název na Psychic dependence. Během působení v Suchdole probíhá i první koncert v již stálém složení v pustějovské Sokolovně. Kapela zde zaznamenala obrovský úspěch. Po pár dalších koncertech kapelu opouští zpěvák Václav Havel a zpěvu se s definitivní platností ujímá Kraťas.

Sestava:

Vojtěch Kratochvíla - bass
Marek Novotný - kytara
Jakub Plánka - kytara
Zbyněk Papřok - Bicí

www.psychicdependence.wz.cz/

Fotografie

Psychic Dependence Psychic Dependence 2 Psychic Dependence  3 Psychic Dependence 4 Psychic Dependence 5
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované