Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

SKA-P MÍŘÍ DO TÁBORA NA MIGHTY SOUNDS 2010

Festival Mighty Sounds ohlašuje další jména pro letošní ročník. Jednou z hvězd festivalu budou španělští radikálové SKA-P, kteří jsou dobře známí i fanouškům v ČR. Kapela, která v loňském roce předvedla výbušnou show v téměř vyprodané Tesla Areně, se tak představí publiku jednoho z největších tuzemských festivalů.


Mighty Sounds je festivalem, jenž svou dramaturgii staví zejména na ska, punku, rock´n´rollu a spřátelených žánrech. Odtajnil už celou řadu kapel, zmínit můžeme zejména rockabilly trio Banane Metalic, Madsin a Frantic Flintstones nebo v České republice velmi populární Irie Révoltés. Opět se tedy bude jednat o mix toho nejlepšího, co se v současné době v daných žánrech vyskytuje.


Šestý ročník festivalu Mighty Sounds proběhne letos poprvé na letišti Čápův Dvůr v Táboře. Na stránkách a v předprodejních sítích byl již v prosinci spuštěn předprodej vstupenek. V současnosti stojí lístek na festival 690,- Kč.


Nejen ska-punková nálož už tedy zná své letošní hlavní hvězdy a zdá se, že se v červenci v Táboře odehraje pořádný třídenní mejdan. Veškeré podstatné informace jsou k nalezení na zbrusu nových stránkách www.mightysounds.cz .

 


Biografie vybraných kapel:


Ska - P (Esp)


Před lety vystoupení španělské kapely na festivalu Rock For People rozpoutalo malé, respektive na poměry velké davové šílenství. A jestliže se říká, že s jídlem roste chuť, tak právě u této party z Madridu to platí dvojnásob. Svůj ohromný potenciál, a že má věrnou početnou základnu fanoušků, předvedla kapela i o několik let později, kdy bezmála vyprodala pražskou Tesla Arénu a potvrdila tak své žánrové prvenství.


Kapela vznikla v roce 2004 ve Vallecas, tedy na předměstí Madridu, a pomalu si svojí výbušností a nekonformními texty vyšlapávala cestičku ke slávě. V roce 1998 Ska-P debutovali deskou Eurosis, po které následoval zdařilý živák. Následující desky Planeta Eskoria (2000), Que corra la voz (2002) a Incontrolable (2003) pak kapelu vynesly na absolutní špičku. V roce 2005 se Ska-P po skončení turné na jihoamerickém kontinentu rozhodli pro přestávku, která trvala téměř tři roky. Zatím posledním počinem kapely, deska Lágrimas y Gozos vyšla v roce 2008 a Ska-P se tak vrátili zpátky v plné síle.


Jejich hudba je zběsilým mixem druhé doby a ostrých kytar. Sociálně kritické texty v mnohých vyvolávají rozporuplné pocity, což je přesně to, o co kapela usiluje. Ska-P se zcela bez přetvářek ve svých textech opírají do všech neduhů společnosti a ať už se vám to líbí, či nikoliv, tak to zkrátka dělají.

 

Irie Revoltés (D)


Málokdo v našich končinách nezná tuhle smečku divokých psů v čele se sourozenci Pablem a Carlosem. Vypisování historických křivek a rýpání se v poměrně krátké biografii, kterou už beztak každý z nás alespoň jednou četl, by nepřineslo nic nového.

 

Irie Revoltés jsou rebelové, srdcaři, vždycky připraveni bez okolků vyjádřit svůj názor nebo pohled na vzniklou situaci. Nebojí se prezentovat svoje postoje, nebojí se odmítnutí, za každé situace jsou sami sebou a to je ve finále ten magnet, který lidi k jejich hudbě táhne. „Ruce nahoru, rebelové jsou tady"!

 

Hudba Irie Revoltés chytí téměř každého. Je směsicí pestrých rytmů, jež během několika minut zvednou celý sál ze židlí, případně naplní festivalový plac před pódiem a donutí jej do jedné duše skákat jako bojovníky kmene z Masai Mara. Melodické party propletené rytmicky dokonalým sletem francouzských slov či pomalejší fláky rapované v němčině, to všechno podpořené sociálně kritickými texty dohromady dává malou hudební atomovou bombu, která vybuchuje město za městem, festival za festivalem, a vybuchne letos i na Mighty Sounds.

 

Madsin (D)

 


Představovat berlínskou psychobilly jedničku Madsin je tak trochu nošení dříví do lesa, neboť to oni samotní, za již více jak dvacet let existence udělali sami.

 

Motorem celého tohohle strašidelného cirkusu je charismatický zpěvák Köfte DeVille s jeho ultra strašidelnou image a s 321 kilogramy, která na pódiu působí, jako magnet od kterého nelze odlepit oči. Jejich zběsilá psychobilly show protkaná punkrockem, swingem a country, je jako neviditelná pavučina, která vás zachytí do svých spárů jako netopýra, který právě opustil svoji kryptu a jen tak vás nepustí.

 

Madsin se svojí interpretací rock 'n' rollu procestovali svět a těší se obrovské popularitě ve všech světadílech. V současné době patří k nejrespektovanějším interpretům svého žárnu a na festivalu Mighty Sounds vystoupí již podruhé. Takže se už od teď můžete těšit na pořádnou psycho nálož a tradiční ohňostroj, který pro vás tahle hříšná zombie parta přichystá.

 

FESTIVAL MIGHTY SOUNDS 2010

 

16. - 18. 7. 2010, letiště Čápův dvůr, Tábor


www.mightysounds.cz

 

120 interpretů z celého světa na šesti scénách


zaměření: ska, punk, rock 'n' roll, reggae, dancehall, hard core, drum'n'bass, jungle ad.


místo: Tábor, letiště Čápův dvůr


loňská návštěvnost: 10.000

 

 

Fotografie

MIGHTY SOUNDS SKA-P MIGHTY SOUNDS REVOLTES
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované