Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

EVOLUTION DEJAVU

BIOGRAFIE:

 


Progresivní ethno groove s prvky worldmusic - Ostravská kapela, samply, elektrická kytara, bass kytara, bicí, zpěv a pestrá škála netradičních nástrojů a zvuků z celého světa (didjeridoo, djembe, darbuka, dholl, perkuse, dhondo, bendir, kaval atd.). Energická palba směřovaná do publika. Členové kapely vyrůstající na hudbě kapel Fundamental, Transglobal underground, Asian Dub Foundation, The Prodigy, nezapřou energickou koncertní palbu. Rytmicky bohatá směsice tanečních bítů, afrických, arabských, ale také šamanských rytmů, obohacena o pestré nástrojové obsazení dokáže zpracovat hned několik hudebních ploch.
Variabilita zpěvu umožňuje kapele, pohybovat se na ploše taneční hudby, rocku, ragga, ale také šamanismu, až tranzu. Nutno dodat, že v hudbě Evolution Dejavu, je vyzdvihován mnohdy DJ což může znít pro některé překvapivě, ale je tomu tak záměrně. Fanoušci již měli možnost shlédnout koncerty v klubech v Rakousku a Polsku. V Polsku debutovala kapela v budově Wroclawské opery v podobě živého hudebního doprovodu němého filmu "Tabu"; režiséra W. Murnoa z roku 1931 na pozvání tamního filmového festivalu Era Nowe Horyzonty. Kapela byla v roce 2004 vyhlášena jako objev festivalu Colours of Ostrava. V roce 2007 jela v Polsku turné Zywiec summer tour mimo jiné s M. Sadowskou, Pink Freud, a Djs. S kapelou si zahostovali mj. Bapi Das Baul či perkusisté kapely doprovázeli tibetskou zpěvačku Yunghen Lhamo v rámci ostravského festivalu Caravana of Voices.

 


SESTAVA:

 

D.O. - frontman kapely, zpěv, barely, darbuka, djembe, dholl, dhondo. Hudbě se věnuje aktivně již od r. 1992, hraje na širokou škálu instrumentů, prošel skupinami: Nada Shakti, Lalaland, volný projekt Wendy Zullu aj.

 

Bart - mistr v didjeridoo, zpěvy, barrely, djembe, el. kytara. Aktivně již hraje od r. 1994, kapely: Song of Satori, Lalaland, samostatný projekt B-Art.

 

Rebellion - Groove box, Samplers, Synthesizers - vlastní tvorba. Od r. 1997 klubová scéna, od r. 2002 open airs, underground party, PROTOSS soundsystem DJ.
Marowski - Bass kytara
Rossi - darbuka, bendir, kaval
Yenny - Bicí
Baronka Oboznienka - Herečka, polikářka, žonglerka, performerka, tak trochu i tanečnice a cokoliv co ji zrovna napadne..., ať je to snadné, či nesnadné...
Ležák - zvuk, sound engineer

 

 

OFICIÁLNÍ WEB KAPELY:

 

www.bandzone.cz/evolutiondejavu

 

 

 

Fotografie

EVOLUTION DEJAVU 1 EVOLUTION DEJAVU 2 EVOLUTION DEJAVU 3 EVOLUTION DEJAVU 4 EVOLUTION DEJAVU 5 EVOLUTION DEJAVU 6
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované