Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

PARKINSON

BIOGRAFIE:

 

Psal se rok 2006, když se skupina mladých, ambiciózních a krásných kluků sešla a začala formovat hudební skupinu. Zprvu jsme byli čtyři. Dva stávající členové - Milan Cyrus a Venca Makový a další dva - Ondra Masný (dále jen Masaj) a Tomáš Přeček. Nejdivnější na tom bylo, že skupinu tvořily tři kytary a zpěv. To se ovšem brzy změnilo po odchodu Tomáše Přečka.


Po několika neúspěšných hledáních bubeníka se nám to nakonec podařilo a za bubny poprvé v životě usednul Ondřej Paseka, který si tento nástroj velmi rychle osvojil a dnes už hraje obstojně. Kapela potřebovala nějakou formu. Venca se rozhodl, že bude hrát na basu, Masaj zůstal u kytary, Milan zpíval a Ondřej si vesele bubnoval.
V této sestavě kapela odehrála historicky první koncert v září na statku ve Frýdku. Tehdy ještě pod názvem „Průser doma". Kapela tvrdě zkoušela a vymýšleli nové písně. Po pár měsících, co byli spolu, se dohodli na konečném názvu kapely „Parkinson". Historický zlom měl teprve přijít...


Ondřej přitáhnul ze školy na zkoušku skupiny basistu Filipa Pagáče, alias Jozefa, který je velice muzikální a písně si oblíbil a dokázal je zahrát, tak jsme se rozhodli „stréčka" přijmout a Venca se vrátil ke své staré ... kytaře. Začala nová éra kapely Parkinson.


Koncerty se kupily a kapela vstupovala pomalu, ale jistě do podvědomí Frýdecko-Místeckých fanoušků. Na jednom ze společných koncertů s ostatníma Frýdeckýma kapelama v klubu Stoun přišlo na 200 lidí. Kapela se stala právoplatným členem Frýdecko-Místecké klubové scény. Získala si obdiv, ale i nenávist.


Na počátku roku 2008 se Milan začal učit doma na harmoniku, kterou obarvil stávající, ale i nové písně. Zúčastnili se ametérské hudební soutěže „Líheň", kde se probojovali do semifinále. Šlapalo to dobře, až přišel další historický mezník.


V srpnu roku 2008 se kapela zúčastnila soutěže při konání „Baškohrátek" na přehradě v Bašce, kde si vybojovala první místo a získala tak 10 hodin nahrávání ve studiu, z čehož vzniklo demo „Parkinson má Alzheimera!!!", ale už bez kytaristy Masaje, který se rozhodl skončit těsně před nahráváním. Nevyhovoval mu styl, který jsme hráli. Skupina natočila demo ve čtyřech. Stejně jako v roce 2008, i v roce 2009 se kapela zůčastnila Líhně a opět se stejným úspěchem.


Kapelu můžete vidět převážně na Frýdecko-Místeckých festivalech a klubech. Rozhodně nehodláme skončit a budeme pokračovat, dokud nás smrt nerozdělí...

 


SESTAVA:

 

Milan Cyrus - zpěv, harmonika

Venca Mák - podproudová balalajka, výkřiky do tmy

Filip Pagát - basy, basy, bas, usychá mi klas, tak hraje basyčka

Ondra Paseka - bumtarata bum, promrdal sem dům, tak hraje bubínek

 

 

OFICIÁLNÍ WEB KAPELY:

 

www.parkinson.hu.cz

 

 

 

Fotografie

Parkinson_1 Parkinson_2 Parkinson_3 Parkinson_4
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované