Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

GREEDY INVALID

BIOGRAFIE:

 

Kapela vzniká na podzim roku 1994. V rozmezí 6-ti let jsou nahrány tři demo snímky. Demáče zaznamenaly slušný ohlas a navíc bylo Greedy několikrát vybráno do soutěže Rock made in Gambrinus. Oslavili zde několik úspěchů v podobě postupu do semifinále a finále.


Rané období bylo poznamenáno hledáním vlastní hudební tváře, sbíráním zkušeností a častými změnami v sestavě. Toto úsilí bylo v roce 2002 korunováno prvním úspěchem - debutním CD Lost Letter pohybujícím se na rozhrání doom metalu a rocku. Album vzniklo po výrazných změnách v sestavě a s novým zpěvákem. Předznamená a pokládá základní kameny celé další tvorby kapely. Větší prostor dostala písničkovost a melodičnost, které se prolínají ve zvláštním melancholickém hávu. Odtud později vzniklo současné pojmenování hudebního stylu kapely - melancholic gothic rock.


Po dalších změnách v sestavě vychází druhé CD Meaning of Life v červenci 2005. Oproti předchozímu počinu se ke slovu se dostávají i akustické kytary, kapela si pohrává s náladami a snaží se stavět skladby na silných refrénech. Natáčí se první klip a GI objíždí klasické „promo kolečko" po českých rádiích a TV. Koná se též první větší klubové turné Greedy Invalid.


V Jablunkovském studiu GM vzniká na počátku roku 2007 CD s názvem Dancing Little Flames. Sestavu doplnila posila v podobě hráčky na klávesové nástroje, které se tak po několika letech absence opět naplno zařadily sestavy. Změna studia nahrávce výrazně prospěla a na CD je víc než kdy předtím věrně zachycen osobitý výraz projevu, na kterém GI tolik let pracovali. Následuje zatím největší koncertní aktivita Greedy a tak je téměř celý následující rok ve znamení neustálého živého vystupování.


Před několika málo týdny nabídla skupina svým příznivcům zadarmo ke stažení dvě zbrusu nové písně z posledního EP A Distant World, které mají za cíl ukázat současnou tvář kapely po odchodu jednoho z kytaristů, podladění kytar a experimentování s českým jazykem v textech. S příchodem jara kapela opět vyjíždí objíždět kluby po celé ČR. Internetové stránky skupiny jsou pravidelně aktualizované a jejich návštěvnost již překročila 66 000 unikátních vstupů.


SESTAVA:


Storm - zpěv
Smrk - kytary
Kurt - basa
Mercy - bicí
Catherine - klávesy

 


OFICIÁLNÍ WEB KAPELY:

 

www.greedyinvalid.com

 

 

 

Fotografie

GREEDY INVALID 1 GREEDY INVALID 2 GREEDY INVALID 3 GREEDY INVALID 4
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované