Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

PROTI SMĚRU

BIO:

 

2001- Zakládáme v Opavě PS ve složení - Mahoni(bicí), Ivoš(kytara), Bárt(zpěv)

2002- V Lednu máme první koncert se Zeměžlučí v Jamu, v Opavě, poté Bárt začíná hrát na basu

2003- Skládáme materiál na první CD, které taky tento rok natáčíme a pojmenováváme ho SKINS PUNKS & REBELS. CD dostává pozitivní hodnocení na spoustě punk a Oi! webech, webzinech a zinech. I když je dneska poněkud k smíchu, v kontextů té doby jsme na něj byli velmi hrdí.

2004- Do kapely přichází Maroš, který střídá Bárta na postu basáka. Bárt od této chvíle pouze zpívá. Song "Válečný hrdina" se objevuje na kompilaci Czech & Slovak STREETKIDS vol. II.

2005- Natáčíme 7 nových songů, které vydáváme u Rabiát Records jako SPLIT CD s kapelou DEGRADACE... Toto CD slaví obrovský úspěch a otvírá nám brány koncertování po celé republice.

2006- První velké fesťáky ( jako punkové volové, žádný Trutnov : ) a z tohoto důvodu hledání druhého kytaristy, nakonec nacházime Heráka ( Degradace ), s kterým se dohodneme na ročním hostování. Z osobních důvodů odchází Maroš a přichází Petras.

2007- Natáčíme nové CD "V každém z nás" v Pražském ThreeNineSix Studiu. Zvuk se moc nepovedl, ale sílá písní opět přesvědčila a tak - až na pár políčků právě za zvuk - dostáváme opět vysoké hodnocení napříč celou scénu. Po roce nás - jak jsme se domluvili - opouští Herák. My se ale nechceme vzdát luxusu hutného dvoukytarového zvuku a tak přibíráme kytaristu zaniklé kapely Silesia Lecíka...

2008- Sjíždíme republiku + Slovensko a propagujeme Nové CD... Seznamujeme se s The Fialkama, s kterýma si lidsky sedneme a proto od té doby často společně koncertujeme.

2009- Koncertování a příprava nového CD, tentokrát opravdu poctivá, takže na CD se stále čeká.

2010 :) Finišujeme přípravy na CD, otvírá se před námi Polsko... 
...A co bude dál ??? Uvidíme :)
sepsal Mahoni

 

OFICIÁLNÍ WEB:

 

www.bandzone.cz/protismeru

 

Fotografie

PROTI SMĚRU 1 PROTI SMĚRU 2 PROTI SMĚRU 3 PROTI SMĚRU 4 PROTI SMĚRU 5 PROTI SMĚRU 6
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované