Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

CO JE S.Y.A.M. ? PATERČATA TO NEBUDOU...

Tahle parta žije vlastním životem v Českém Těšíně.  Kříží různé styly hudby a celé to podtrhávají výbornými českými i anglickými texty. Frontman, který používá svůj hlas snad ve všech polohách, vás chvílí vábí šepotem, popovým zpěvem nahodí krásnou melodii, aby vás záhy zaskočil emo výkřiky a plynule přejde v neuvěřitelný řev. Kapela opírá své skladby o skutečné příběhy kámošů, což její přesvědčivosti v projevu jen pomáhá. Pár slov jsme prohodili právě s pěvcem této party, kterému říkají „C-ceg“.

 

 

Jak jsi se dostal k muzice a co bylo pro tebe základním impulsem založit kapelu?

 

 

Asi jako každý mám své vzory a snad jako každého mě lákala myšlenka stát na pódiu před davem lidí a prostřednictvím muziky jim ukázat své myšlenky a nápady. Jinak k muzice jako takové mě dostal náš bývalý bubeník (ex d-leet) Dano, za což jsem mu dodnes vděčný. Takže Dano, díky.

 

 

Co znamená název S.Y.A.M.? 

 

 

Že bychom byli siamská paterčata?? Ne, to rozhodně ne.

Název vznikl celkem zajímavě a přišel s ním kytarista Yshtwan. Já jen doplnil slova k jednotlivým písmenům a celý význam písmen je: Sickness Yell Always More. Což si vykládáme jako Zvrácení řvou stále víc. Každý z nás je tak trochu zvrácený a chceme řvát stále víc, ať nás je slyšet. (Smích)

 

 

Co muzika a vaše texty, kdo je píše?

 

 

Muziku dělají kluci a texty píšu já. Je zajímavé, že každý z nás v podstatě poslouchá jinou hudbu, což se odráží i v naší tvorbě. Každý song je jiný a myslím si, že je to dobře. Podle mě posluchači mají rádi, když se songy mění a nejsou jen na jedno brdo. Jinak texty vychází z mého nitra, nepíšu jen tak, abych to něčím zaplácnul, ale musejí mít samozřejmě i hloubku. Záleží na tom, v jakém jsem zrovna rozpoložení. Od toho se pak odvíjí i celý text.

 

 

Které kapely tě ovlivnily, máš nějaké hudební vzory?

 

 

Těch vzorů je spousta. Jestli můžu jmenovat tak jsou to určitě KoRn, S. O. A. D. ,Slipknot, Deftones a další. Ale jak jsem již uvedl každý z nás poslouchá něco jiného, takže se to odráží i v naší muzice. Inspiraci, ale hledáme i jinde než v rockové muzice, tím je naše hudba rozmanitější.

 

 

Pracujete nějak na image kapely?

 

 

Abych pravdu řekl, tak si myslím, že image je až druhořadá věc, hlavní je tvorba. Ale samozřejmě to k tomu patří. Ale že bychom se nějak zvláště třeba oblíkali, tak to ne. Někomu se můžeme zdát jako parta skejtrů, máme rádi volný styl. To se mi právě líbí, když přijedeme někam na koncert a všichni jsou oblečení v klasicky v černé a my tam pak vypadáme jako „pěst na oko“ My tu černou máme uvnitř a to je podstatné!!!!! Není důležité jak vypadáš, ale co máš uvnitř.

 

 

Jaké jsou odezvy na vaši muziku? 

 

 

Musím uznat, že zatím se lidem hudba libí. Každý si v tom najde to svoje. Samozřejmě, že jsou i negativní ohlasy, ale s tím se musí počítat, jak se říká „sto lidí sto chutí“. A pro nás jsou ty negativní názory jen výzvou k tomu abychom se zlepšovali. 

 

 

 Co si myslíte o návštěvnosti koncertů v klubech?

 

 

Rozhodně by to mohlo být lepší. Ale lidi zatím chodí, jsem rád, že spousta lidí nezanevřela v dnešní moderní elektronické době na živou hudbu. Tihle lidi mají u mě respekt!! A všem dik za podporu MUHUHEHE.

 

 

Vzpomeneš si na nejlepší koncert a nebo zážitek s kapelou?

 

 

Zrovna teď si nic nevybavuji. Je toho moc, jsme taková veselá parta takže, když jsme spolu je to o bránici. Doufám, že těch zážitků bude ještě spousta.

 

 

Kdyby jsi si vybíral tři desky, které si vezmeš s sebou na rok strávený někde v pustině, které by to byly?

 

 

Tak to je těžká volba. Na rok a jen tři desky?? Po půl roce bych je asi rozbil, takže jestli si mám vybrat, tak to budou: Lunetic, Michal David a Spice girls. (Smích)

Né to je vtip, je to těžké, poslouchám strašně moc hudebních stylů, ale musím říct, že jsem byl odkojený na rockové hudbě a rocková hudba by asi zvítězila!!

 

 

Autor: MankMaria de Balder

 

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované