Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

WISHLIST - SEZNAM PŘÁNÍ Z OPAVY

Kapela funguje v Opavském regionu již několik let. Od loňského roku (2009) hraje v této sestavě: Jan Anděl – doprovodná kytara a zpěv, Petr Lasák – bicí, Ondřej Iggy Anlauf – solová kytara, Stanislav Konečný – baskytara. Styl kapely by se dal zařadit někam na pomezí rocku, grunge a popu. Texty s básnickým obsahem přednáší frontman  kapely Jan Anděl s citem sobě vlastním a odkrývá svým charismatickým hlasem jejich zpěvnost v rozervaných melodiích.  Zvuk kapely jasně udávají kytary, které se harmonicky mísí s pestrou škálou zvuků šestistruné baskytary Stanislava Konečného. S touto kapelou jsem se snažila najít odpovědi na otázky, které za svou dlouhou aktivní činnost pečlivě utajovali, v krátkém rozhovoru.

 

 

 

Jak bys představil kapelu a její členy?

 

 

Jan: V naší kapele je sešlost muzikantů různých žánrů. Každý v kapele má za své vzory v různých kapelách a muzikantech. Od Motley Crue, Pearl Jam, Primus, Nirvana, Vypsaná fixa, Prieznitz, Yngvie Malmsteen, ale posloucháme například i klasickou hudbu. To se projevuje i v naší tvorbě.

 

 

Jakou klasickou hudbu máš na mysli?

 

 

Iggy: Třeba J.S.Bach, P.I.Čajkovskij.

 

 

Ke kterému žánru bys přiřadil vaší tvorbu?

 

 

Jan: Snažíme se o skloubení různých žánrů dohromady nenásilnou formou. Sólový kytarista je srdcem metalista, já jakož to zpěvák spíše upřednostňuji pop, ale  tvrdší hudbu si taky poslechnu a rád si zakřičím, basák je kreativním člověkem a rád experimentuje s tóny a bubeník je v duši grunger. Tak si vyberte. Pop-rock-metal? Crossover?

 

 

Kdopak píše texty?

 

 

Jan: Za většinu současných textů může náš bubeník Petr Lasák. V poslední době využíváme texty i od Lucie Videcké - zpěvačky ze skupiny Alchemy.

 

 

O čem texty jsou?

 

 

Petr:  Řekl bych, že si v nich může každý najít to své, ale pro mě osobně je to možnost ventilovat věci, které mě trápí. Takže se v nich ukrývají mezilidské i existencionální témata,  popřípadě jsou tam taky cítit zásahy ze světa mých snů a nočních můr. Nejčastějším motivem je nejspíše samota v moderním světě.

 

 

V jakém jazyce zpíváte?

 

 

Jan: Až na pár výjimek čistě česky, sem tam zkusíme zalaškovat s angličtinou.

 

 

Jak vznikl název kapely?

 

 

Jan: V hospodě u piva. Dohadovali jsme se dlouho. Významem je Seznam přání.

 

 

Co považujete za svůj největší úspěch?

 

 

Jan: Mno, vždy jsme rádi, když si nás někdo úplně cizí najde a chce nás na nějakou svou akci nebo koncert. To vždy potěší. Jinak nejsme příliš soutěživí a volíme cestu hraní, hraní a zase hraní…ostatní snad nějak spravedlivě přijde samo.

 

 

Jaké máte vysněné pódium?

 

 

Jan: Každý by si asi rád zahrál na obrovském pódiu před vyprodaným stadionem pro tisíce lidí. Nám se, ale líbí na klubových scénách blízko u lidí.

 

 

Můžete zmínit nějaký trapas?

 

 

Jan: Myslím (Anděl -  sám za sebe), že až na klasické hazardy v podobě výpadku textu, prasklé struny, skřípnutého kabelu, jsme si zatím nikde nějakou strašnou ostudu neudělali.

 

 

Chystáte se natočit nějakou desku?

 

 

Jan: Materiálu by na desku určitě bylo dost. Věc se má takto. Kdo tvrdí, že nejlepší hudba je nekomerční a ostatní komerční kapely jsou lidi, co dělají hudbu pro peníze a nekulturní hovadí, tak nemají pravdu. Dokud nám nějakým zázrakem nezazvoní telefon a z něho se neozve nabídka na natočení, máme svázané ruce, právě kvůli finančním prostředkům.

 

 

Jakým způsobem komunikujete s fanoušky?

 

 

Jan: Využíváme klasické komunikační internetové prostředky, jako je například bandzone nebo facebook. S některýma chodíme na pivo.

 

 

Jezdíte na festivaly jako diváci nebo jako účinkující?

 

 

Jan: Jako diváci na festivaly jezdí basák Standa (Rock for people) a kytarista Iggy (Brutal Assalut). Co se týče hraní, tak v historii máme za sebou Opavské festivaly Legalfest, Festival 13, Majáles v Uničově. Letos bude možnost zahlédnout nás pod širým nebem větší. Z potvrzených akcí se těšíme na festival do Uničova, Memoritall fest, Ostrava Music City. Jsou i další nabídky, ale dokud to není potvrzeno není o čem mluvit.

 

 

Prozradíte něco ze svého soukromí?

 

 

Jan: Je řada věcí, kterými se náramně bavíme, ale jejich publikace je nebezpečná. (Smích)

 

Anděl: Mám rybičky…

 

Iggy: Vlastním jednookého kocoura Žižku. Speciální dovednost - protáhnutí kondomu nosní dírkou do úst.

 

Petr: Kdybych byl indián, jmenoval bych se Malý Medvěd.

 

Standa: Bez komentáře.

 

 

Uvažovali jste někdy o zpěvačce v kapele?

 

 

Jan: Ano, byl zde i menší pokus, ovšem nikdy nebyl tento čin dokončen.

Zatím si vystačíme sami.

 

 

Která skladba se vám nejvíce povedla?

 

 

Jan: Papírová těla, Osamělý kamarád, Na věčnost? Navíc doufáme, že každá naše skladba je povedená, nebo se o to aspoň snažíme.

 

 

 

Co vás rozčiluje?

 

 

Jan: Katastrofální komunikace s producenty a pořadateli koncertů a festivalů. Amatérští zvukaři a amatérské organizování akcí.

 

 

A co studium?

 

 

Jan: Až na Standu jsme všichni studenti vysokých škol. Standa je ještě na gymplu. Každou volnou chvíli se snažíme věnovat kapele, ať v podobě zkoušky nebo organizačním záležitostem.

 

 

Funguje v Opavě spolupráce mezi muzikanty nebo si navzájem konkurujete?

 

 

Jan: V Opavě se všichni známe a většinou si i pomáháme. Když se třeba na nějakém koncertě vytvoří prázdné místo, které je potřeba rychle zaplnit. Samozřejmě, že ne všechny vztahy jsou ideální, ale snad to není nic velkého.

 


autor: MankMaria de Balder

 

 

Fotografie

WISHLIST 3 WISHLIST 4 WISHLIST 2

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované