Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

HIP HOP KEMP 19. - 21 SRPEN 2010 - HRADEC KRÁLOVÉ

Epochální milník v historii hiphopových koncertů v Čechách je tady. Vem si na sebe nejlepší hadry, nasaď svůj nejlepší úsměv, buď v té nejlepší náladě. Tenhle okamžik si vryj do paměti. Zachyť ho na fotce, namaluj obraz, vysochej Davida. Přijíždí ten, jehož definice klasiky zní: "klasika je pecka, co tě dostane už na první poslech tak, že si navždy pamatuješ, co jsi právě dělal, když jsi jí slyšel poprvé". Rezervuj si v deníku několik stránek a začni ten nejlepší záznam.

Chvilka napětí... Na Hip Hop Kemp 2010 přijíždí... Q-Tip. Nechme to chvilku doznít, nechme chvilku ozvěnu toho jména jen tak rezonovat. Dejme si chvilku, ať nám dojde, co se právě odehrálo, ať nám dojde výjimečnost téhle chvíle. Někdo tak fenomenální jako Abstract Poetic - rapper, producent, muzikant, herec, lídr A Tribe Called Quest (Q-Tip, Phife Dawg, Ali Shaheed Muhammad), náčelník crew Native Tongues (ATCQ, De la Soul, Jungle Brothers, Mos Def, Chi-Ali, ), ředitel produkční skupiny The Ummah (Jay Dilla, Q-Tip, Ali Shaheed Muhammad) sem nejen že nejezdí každý den, nejezdí sem ani každý rok. Někdo takový tady ještě nebyl, protože nikdo druhý takový ani neexistuje. Q-Tip má historii - ve hře je 22 let, s kapelou A Tribe Called Quest patřil k vládcům devadesátých let a vydal s nimi 5 alb. Má spoustu cen a ještě více nominací, má tunu respektu, má zářezy za klasické beaty pro Nase, Mobb Deep nebo Janet Jackson, je po něm sháňka daleko za hranicemi hiphopu a jeho nosový rap, co si nespletete můžete slyšet na deskách od Dee-Lite po Chemical Brothers. Má na kontě 3 sólo alba, legendární vyprodaná turné... Všude, kde mají tu jedinečnou možnost ho uvést na své pódium - od Rock The Bells po Montreux Jazz Festival, si to považují za největší čest. 20. srpna 2010 bude tu čest mít konečně i Hip Hop Kemp.

 

V lineupu přibylo ještě několik dalších jmen (Block McCloud z Brooklyn Academy, La Melodia, Pezet/Malolat, Malpa), ale ty si dohledejte sami, dnešek je o Q-Tipovi a dneškem je tedy základní osa Hip Hop Kempu 2010 jasně daná. Ať se vám líbí a i když tam ještě nějaká další doplnění budou, na další velké sny a jejich naplnění dojde až v roce 2011, na Hip Hop Kempu číslo 10.

Lineup 2010

První jména v lineupu Hip Hop Kempu 2010 už přibývají. Napište nám v nové diskuzi jak se líbí právě vám!

Q-TIP /USA/
Chali 2na (Jurrasic 5) & Breakestra /USA/
Boot Camp Clik (Buckshot - Black Moon, Sean Price & Rockness Monsta - Heltah Skeltah, Tek & General Steele - Smif N Wessun, DJ Mr.Nash aka DJ Logic) /USA/
Roots Manuva /UK/
Masta Ace & EdO G /USA/
Freeway & Jake One /USA/
Sage Francis /USA/
Large Professor /USA/
Necro /USA/
Grime Allstars: P-Money (OG's), Ghetts aka Ghetto (The M.O.V.E.M.E.N.T.), Dot Rotten, Blacks (OG's), Black The Ripper, DJ's: Spyro (Rinse FM), Maximum (Boy Better Know), Logan Sama (Kiss FM), hosts: Envy, Tony Black /UK/
Samy Deluxe /D/
Sat l'artificier (Fonky Family) feat Le Turf & Prince Negaafellaga /Fr/
Foreign Beggars /UK/
Beat Torrent (DJ Pfel & DJ Atom - C2C) /FR/
Cold Steel - Phat Kat & Elzhi /USA/
PSH
Bekay /USA/
O. S. T. R. + LDZ Orkiestra /PL/
Sabac Red (Non Phixion) /USA/
Lord Lhus (Bloodline) /USA/
Block McCloud (Brooklyn Academy, Official Pistol Gang) /USA/
Snowgoons (Illegal & Waxwork) /D/
Kontrafakt /SK/
Indy & Wich + La4
Vec & Zverina aka CP Kombo /SK/
Prago Union
H16 /SK/
Pezet / Malolat /PL/
PIO Squad
Fashawn & Exile /USA/
Moja Reč /SK/
Woody Madera /UK/
Malpa /PL/
Peťo Tázok & Karaoke Tundra /SK/
BPM
The Returners + Ghettosocks /PL, Can/
Marpo
La Melodia /NL/
IdeaFatte
Rap History Berlin featuring K-Boogie, Marc Hype, DJ Scientist, Sven & MC Trix /D/
Tafrob & DJ Maztah
Kaidžas & DJ Lucco /SK/
Antihelden (Dra-Q, Abroo & Snowgoons) /D/
Lyrik & DJ Spank /SK/
SEdláci /SK/
Jack Flash /UK/
Casper /D/

 

zdroj: www.hiphopkemp.cz

 

Fotografie

HIP HOP KEMP 1 HIP HOP KEMP
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované