Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

GO PAPE - KAPELA BEZ BIA JAKO BY ANI NEBYLA

Co o sobě v žertovném duchu řekli sami hudebníci:

Biochasa GO PAPE znamená ve zkratce Gogo+Pavel+Perez. Tak vznikl náš název po dlouhé laboraci, co tu ještě nebylo.Tohoto trendu se chce naše kapela držet i na hudebním poli. Opravdu nelehký úkol, který neseme na našich bedrech, se snažíme plnit i více procentně. Je to neskutečná dřina, vymyslet něco, co by nadchlo i zároveň potěšilo v této uspěchané době. Zkuste se zaposlouchat do naších songů a posuďte sami zda se nám naše práce daří. Bio písně na bio nástrojích například biobasa vyrobená z biomasy a doufáme, že i naše hudební nosiče budou skutečně z bio materiálu.


Jak je to skutečně s těmi bio materiály?


Gogo: To jsou nám otázky!? Odborníka pokaždé dopálí, když laika napadne něco, co by odborníka jaktěživ nenapadlo i když být vyvracen není nebezpečné, být nepochopen ano...


Jaký je rozdíl mezi zvukem normální basové kytary a biomasy?

Gogo: Joooooooo tak to bychom jsme se mohli otázat snad i Kateřiny Jacques, jak je nám všeobecně známo ta ví o biomase spoustu věcí. (Biomasa je rostlinná nebo i živočišná hmota, většinou zbytková). Ale my raději budeme dál mlžit , jak je to po pravdě a použijeme známou hlášku: No comment?!


Kdy vlastně vznikla kapela?


Gogo: Hudební seskupení GO PAPE vzniklo v prosinci 2006. Hledali jsme svoji barvu, svůj hudební směr a začal vznikat i nový repertoár, postavený na rockovém základu. Každá skladba má jiný osobní výraz, protože využíváme různé hudební styly.


Kteří členové dnes tvoří GO PAPE? Zaznamenala kapela během čtyřech let nějaké změny v sestavě?


Gogo:
Aleš Vála ( Perez ) Guitar - Vocal
Pavel Machala ( Piňon ) Drums
René Gockert ( Gogo ) Bass


Pro vaši zajímavost kapela působí bez změn v sestavě. Snažíme se dělat jiné změny než jsou profesní.


Nejprve jste hráli skladby bez textů. Kdy jste přidali texty a kdo je napsal?


Gogo: Texty, to je snad pro většinu kapel španělská vesnice a určitě se potkali i ony v tomto odvětví s tvůrčí krizí!? Zkuste si vytvořit daný příběh v danou chvíly, aby vám to dávalo smysl a navíc sedělo do huby." Aáááách ta čeština!", naříká snad každý z nás, kdo zkouší něco vypotit na svahilský nápěv, o které si myslí že je v danou chvíly ten nejlepší text na světě. S texty se trápí celá kapela, ale nejvíce Aleš a hlavně i proto, že tráví za mikrophonem mnohem více času než ostatní členové skupiny. A kdy že naše texty vznikly? Po pravdě texty se tvoří, až nás tlačí bota a hlavně tehdy, kdy je čas něco změnit! Přiznejme si kapela, která stojí na místě většinou nikoho už dál neosloví.


O čem zpíváte a hrajete?


Gogo: V celku o (h...ě), jak kdysi jeden umělec uvedl v dotazníku STB po návratu z krajin blízkého západu. Inu je třeba se zaposlouchat do naší roztomilých písní a pak snad už každý posoudí o čem to je, bylo a bude?


Na čem nyní pracujete s kapelou?


Gogo: Ve velkém snažení pracujeme na dalších novinkách a časem nás popadne i trocha nostalgie a ohlížíme se i po našich starších písních, kterým se snažíme obléknot nový kabát. A že se jich v šuplících najde dost , nemusíme nikomu připomínat.


Jak často zkoušíte a kolik času zkoušení věnujete?


Gogo: Zkoušky se odehrávají pokud možno pravidelně jednou týdně ve Vítkově a jejich časové rozmezí se pohybuje individuelně podle potřeby. A proč pořád zkoušet, však my uš vše neumíme! Ačkoliv každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času!


A co říci na závěr?


Gogo: Snad - MUZIKU si nelze naložit jako ranec na záda, má-li být dosaženo zdaru, s tou se musíte zasnoubit!

 

Autor: Mankmaria de Balder

Fotografie

GO PAPE 3 GO PAPE 4 GO PAPE 5

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované