Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

BE FADING FAST – MÍT SMRT NA JAZYKU

Nasazení, s jakým hraje kapela BE FADING FAST vzbuzuje dojem, že jde opravdu o život. Posluchač nemusí patřit k vyznavačům tvrdého metalu, aby jej tito muzikanti svou produkcí naplno zaujali. Při natáčení nahrávky s pracovním názvem Global Atack na kompilační 2CD letošního festivalu Ostrava Music City 2010 jsem si proto nenechala ujít příležitost k rozhovoru s energickým bubeníkem Smetakem. Tady je.

 

Rok 2009 byl ve znaku zvýšené tvůrčí a koncertní aktivity,  odehráli jste koncerty na Slovensku a v Polsku, v červnu vzniklo v bzeneckém studiu Shaark čtyř-skladbové promo „Dark Age“. Vaší kapele se očividně daří.

 

Rok 2009 byl pro nás po hudební stránce velmi plodný. Odehráli jsme celkově něco kolem 19 koncertů z toho jeden v Polsku a tři na Slovensku. V polovině roku jsme natočili čtyř skladbové promo Dark Age a vyzkoušeli jsme si tak nový zvuk ze studia SHAARK, kde je v plánu natáčení druhého CD.

 

Jaké jsou ohlasy na poslední promo desku?

 

Ohlasy na promo jsou velmi pozitivní a to jak od našich fans, tak i z několika recenzí, které se objevily na netu. Oproti CD VICTIMS je promo střiženo v novém zvuku a to mnohému přispělo. Tvorba se také vykrystalizovala a nové skladby mají mnohem více nových prvků, které na VICTIMS nebyly. Snažíme se dělat hudbu pro fanoušky a myslím si, že se nám to v celku daří.

 

Co se vaří nového v hudební kuchyni BE FADING FAST?

 

V plném proudu jsou přípravy na druhou desku. Na ní by se měly objevit některé skladby z proma DARK AGE plus zbrusu nové skladby. Točit se bude v SHAARKu na začátku července.

 

Jaká je současná sestava?

 

Po zhruba dvou letech se nám konečně podařilo stabilizovat sestavu. Na pozici druhého kytaristy přišel Marcel, který byl v hledáčku již nějakou dobu. Je to muzikant se spoustou zkušeností a s mnoha nápady. Po všech stránkách oživil sestavu BFF.

 

Aktuální sestava:

 

Pablo – guit

Marcel – guit

Dodan - bass

Smetak – drums

Masters - voc

 

Máte tento víkend za sebou dva koncerty, kde jste hráli a jak se vystoupení vydařila?

 

Ano je to tak. Podařilo se nám vyjednat koncerty ve Vídni a v Katovicích. Oba dva koncerty byly velmi dobré. Hlavně jsme byli zvědaví na reakce publika ve Vídni. Pro nás to byla v Rakousku premiéra. Byli jsme mile překvapeni. Sice jsme museli kvůli technickým problému dost zkrátit program, ale i tak jsme měli velmi dobrý ohlas. Co se týče Katovic, tak polští fans nás zatím nezklamali a bylo tomu tak i teď!

 

Jaké máte zkušenosti s návštěvností v klubech u nás?

 

Návštěvnost na koncertech je v současné době u nás dost ožehavé téma. Mírně řečeno je návštěvnost oproti třeba Polsku nebo Slovensku dost chabá. Český fanoušek trpí přemírou místních kapel různých směrů a tím i spoustou koncertů, které se mezi těmito kapelami dělají. Je pak pro něj složité si vybrat a pak se v mnoha případech stává, že je na akci 20 lidí. Dalším problémem je lenost českých fans. Je pohodlnější sedět doma u netu, stahovat mptrojky a pak ze sebe dělat znalce. Nás nikdo nedotuje a přesto se snažíme jít pořád dopředu. Vytvoření nového materiálu nás stojí mnoho úsilí, času, ale také našich peněz. Jak to pak máme brát, když uděláme koncert a přijde jen pár skalních fans?! Pro koho pak tu práci vlastně děláme??

 

Jsou nějaké rozdíly mezi koncertováním doma a v zahraničí?

 

Rozdíl je hlavně v návštěvnosti a také v tom jaké spektrum fans na koncerty chodí. Venku jsou fans více vnímavější a odvázanější. Také když se jim kapela líbí neváhají utratit pár euro, aby si koupili CD a tím kapelu podpořili. S tím jak je to u nás se to opravdu moc srovnávat nedá.

 

Díky za rozhovor. Ať se vám a vaší muzice daří.

 

Děkuji za rozhovor a přeji za celý Be Fading Fast festivalu OMC a jejím organizátorům mnoho dobrých kapel, hojnou účast fanoušků kvalitní hudby a mnoho dalších ročníků!

 

Autor: Mankmaria de Balder

 

 

Fotografie

BE FADING FAST 2 BE FADING FAST 3 BE FADING FAST 4 BE FADING FAST 6

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované