Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

CLOSING BALANCE - BILANCUJE

Kapela CLOSING BALANCE, která se účastní letošního projektu Ostrava Music City, vznikla v roce 2009 a za nejdůležitější mezníky zatím považuje měsíc březen, kdy hudební seskupení začal existovat, dále měsíc květen, který je spjatý s příchodem zpěváka a kytaristy Davida a zářijové nahrávání prvních svých skladeb ve studiu HC3. Hoši se netají tím, že jejich hudební vývoj ovlivnily seskupení jako Smile Empty Soul, Thousand Foot Crutch, Papa Roach, 12 Stones, Crossfade nebo například Three Days Grace.

Hrají v sestavě:

Dawey Thunder - zpěv, kytary

Adam Quent - kytary

Doktor Um - drums

Tom Bazmeg - B(ig)ass


Pojďme se dozvědět něco více od Adama.


Jak a kde vznikla myšlenka založit kapelu?

 

Potkali jsme se jednoho pátečního večera ve známém bruntálském disko klubu. Každý hrál v té době s jinou kapelou a posílené alkoholem nás napadla myšlenka hrát spolu. Den na to jsme si šli zahrát do zkušebny kapely The Mirror Syndrom, kde jsme se od té doby dvakrát týdně scházeli pravidelně a začali pracovat na vlastních věcech.

 

K jakému hudebnímu stylu se hlásíte?

 

Když jsme začínali, hráli jsme punk-rock. Čtyři akordy, pořád stejný rytmus, skákačky. Asi po třech měsících jsme zjistili, že to asi nebude to co bychom chtěli všichni hrát a na čem bychom se shodli. Takže jsme začali postupně přitvrzovat, střídat rytmy a tempo, až jsme se dostali tam kde jsme dnes. Nehlásíme se ortodoxně k žádnému stylu. Je to spíš taková směs rocku, grunge a nu-metalu. Ale nedáváme tomu žádné pevné hranice.

 

V dětství jste se zabývali hudbou v jakém rozsahu?

 

Já jsem už od mala hrál na klavír, a když mi bylo asi čtrnáct vzal jsem do ruky poprvé kytaru. Později jsem řezal do tympánů v orchestru ZUŠ Bruntál. Vašek bubnoval v té době u bubenické kapely Jumping Drums.

 

Myslíte, že je vztah k hudbě dědičný?

 

To jo. Asi ne z generace na generaci, ale můj děda je klavírista. U Vaška se tato vlastnost nedědí.

 

Co poslouchají rodiče?

 

U nás je to tak, že většinou hraje to, co doma pustím já.

 

Jaký mají názor na vaše hraní a hudbu, kterou skládáte?

 

Mají ji rádi. Teda do té doby než jim řeknu o čem je text. (Smích)

Ale plně mě podporují a chodí na všechny koncerty v Bruntále a okolí.

Vašek to má, ale trochu více komplikované, kvůli jeho snahám ve škole mu rodiče zakazují hrát. Tomášovi rodiče možná ani neví, že v nějaké kapele hraje, protože jsem je neviděl ani na jednom koncertě.

 

O čem jsou texty­ a kdo je píše?

 

Většinou jsou o problémech, které nás potkávají každý den. Vztahy a škola. Hodně z nich má negativní charakter, jsou o tom jak nás všechno hrozně štve. Potom hlavně ze života, to znamená o koncertech, večírcích, alkoholu a sexu. Všechny texty píšu já, ale snažím se si to nebrat moc osobně. Vidím to spíš jako pohled mé generace.

 

Spolužáci vám fandí, chodí na koncerty?

 

Je pár spolužáků, kteří se nám smějí a diví se co to děláme ve volném čase. Ale většina nám fandí a chodí na všechny koncerty a někdy i za námi do zkušebny. Moc jim za to děkujeme. Jsou pro nás velká podpora, když už nevíme kudy kam, inspirují nás.

 

Jak často zkoušíte a kde se scházíte? Platíte za zkušebnu?

 

Snažíme se zkoušet alespoň jednou týdně, když se podaří a nemá nikdo z nás před žádnou zkouškou, tak i vícekrát. Tento rok tři z nás maturují, takže je to docela složité, ale pravidelně jednou týdně se vždy sejdeme. Za zkušebnu platíme, není to moc, jenom taková symbolická částka. Platíme jenom za elektřinu. V Bruntále není snadné sehnat zkušebnu, my hrajeme tam, kde jsem zkoušel dřív s The Mirror Syndrom, kteří už bohužel skončili.

 

Čeho by jste rádi v muzice dosáhli?

 

Já bych rád aby si lidi naše písničky pozpěvovali, aby je měli rádi a dali si je do iPodů a empétrojek. Aby chodili na koncerty a užívali si to s námi. Hlavně aby se ta muzika líbila nám a aby nás hraní nějakým způsobem naplňovalo.

 

 

Tak hodně štěstí a díky za povídání.

 

 

Autor: Mankmaria de Balder

 

 

Fotografie

CLOSING BALANCE 2 CLOSING BALANCE 4 CLOSING BALANCE 5 CLOSING BALANCE 6

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované