Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

ADAM BOMB - ROCK LIKE FUCK (exkluzivní rozhovor)

Adam Bomb, vlastním jménem Adam Brenner, nar. 1963 ve Spojených státech. Tento kytarový machr a zpěvák v 16 letech založil spolu s Geoffem Tatem kapelu Tyrant. Později se přidal ke skupině TKO. Od roku 1983 je na sólové dráze. Zahrál si s takovými jmény jako Michael Monroe, Steve Stevens, Jimmy Crespo, Cliff Williams, Mick Taylor a další a další. Každý rok jezdí šílené turné čítající klidně i 300 vystoupení, v Ostravě vystupuje pravidelně minimálně jednou do roka. Tohle je rozhovor, který poskytl po jedné ze svých zastávek v klubu Templ.


Ahoj, jak se ti hrálo?

 

Úžasně.

 

Adame, nedá mi to a musím se tě zeptat, nepříjde ti, že jsi nedoceněný kytarista?

 

Nevím. Jen proto, že nejsem slavný nebo úspešný? Nevím, já jsem opravdu spokojen s tím, co dělám, netoužím po pohádkovém životě. Když jsem byl malý, tak jsem chtěl být slavný, ale dnes už ne. Mám koncert dnes, mám koncert zítra a to mi stačí.

 


Vidíš nějaký rozdíl mezi hudební scénou dnes a v době, kdy jsi začínal?

 

No, tehdy jsem byl mladý a dnes už jsem starý (smích). Vyrůstal jsem na Kiss, Rush a Van Halen. Moje první deska byla Alive od Kiss. Potom začali Van Halen... Dneska se všemi myspace apod. jsou tady mraky kapel, každý může zveřejnit svou tvorbu, demo si můžeš nahrát doma v obýváku. Tehdy jsi se musel hodně snažit, aby ses stal umělcem, který hraje v klubech. Víš, chodili jsme na koncerty, Van Halen byli hvězdy a my jsme byli děcka, které k nim vzhlíželi. Nikdy jsme si nemysleli, že můžeme být jako oni, chápeš, tyhle kapely byly nedotknutelné. Není možné být tak dobrý jako Rush, říkali jsme si. No a dnes nemusíš být nějak zvlášť skvělý muzikant, abys mohl hrát. To je fajn, protože je víc kapel, které hrajou muziku, ale je taky těžké pro mnohé lidi mezi všemi těmi kapelami poznat, která je skutečná a je svá a co je jen nějaká šaškárna z myspace. Jo a taky už si lidi nenechávají narůst dlouhý vlasy, ne jako ty, to je nádhera (smích).

 

Jak to zvládáš, být non-stop na turné a hrát každý den?

 

Kouřím hodně trávy, občas hraju hazardní hry (smích). Baví mě to. Vše co musíme udělat je dostat se z bodu A do bodu B, nachystat aparát, zahrát a jet na další show. Den co den. Cestuješ, vidíš svět. Je to životní styl, není to o tom, že zbohatneš. Pracujeme tvrdě a jsem hrdý na to, co děláme.

 

Máš nějaké vzpomínky na lidi jako Stiv Bators, Johnny Thunders?

 

Jasně, tyhle lidi byli skvělí, ačkoliv vím, že tehdy si ze mě utahovali a měli ze mě občas srandu, hodně jsme si o tom povídali s Michaelem Monroem. No, ale ty časy jsou pryč, New York je prázdný. Tenkrát to byla v New Yorku parta kámošů, rockerů, ke kterým jsem vzhlížel, pro mě to byli machři. Byla to jiná scéna, než Rush a Van Halen, na kterých jsem vyrůstal. Když jsem přišel do New Yorku a seznámil se s nimi, hodně mě naučili o čem to všechno je. Pamatuju si, když mi bylo asi 14, 15, tak jsem viděl Johnnyho Thunderse v televizi v pořadu Nightlife world a říkal jsem si, co to je?(smích) Byl skvělý! Jeho hra na kytaru byla, hmm, nic moc, ale měl styl, víš co.

 

Hanoi Rocks ukončili kariéru. Nechystáš se zase něco nahrát nebo spolupracovat s Michaelem Monroem nebo Andy McCoyem?

 

Andy McCoy.....Andy je složitý člověk. Víš, on je ten typ člověka, ke kterému příjdeš, řekneš ahoj Andy a on na tebe něco jako "polib mi mé prsteny". Je to podivín. Je to super chlápek, ale prostě Andy je Andy (smích). No a s Michaelem? Nevím, jestli něco bude. Dnes jsme velcí kámoši, ale kdysi jsme se nenáviděli. Dal nás dohromady můj manažer David Krebs (mimo jiné manažer Aerosmith, NY Dolls atd.) To je dlouhá historie. Michael je skvělý zpěvák, jeden z největších frontmanů v historii rocku. Pár věcí jsme spolu v minulosti nahráli, ale v budoucnu zatím nevím.

 

A nějaká současná kapela tě zajímá?

 

Líbí se mi Foo Fighters, jejich poslední album. Taky Jonas Brothers, znáš je? Jsou fajn, jsou to sice děti, mají tak 16, 17, je to popová kapela, ale jsou cool. K tomu mě dostala moje malá dcera.

 

Řekni mi, kdo jsou tví oblíbení kytaristi?

 

Joe Jonas, Nick Jonas (smích), ne...tak určitě je to Eddie Van Halen, Jimmy Page, Jeff Beck.

 

Co třeba takoví Keith Richards a Ron Wood?

 

Keith Richards je skvělý kytarista, ale Ron Wood má skvělý účes (smích).

 

Co si myslíš o punk rocku?

 

Punk rock? Vysvětli mi, co to je punk rock? Stiv Bators byl punk! Byla určitá scéna v Anglii, Sex Pistols, Siouxie & the Banshees apod..to byly punkové kapely..no a třeba New York Dolls, to nebyla punková kapela, to byla prostě New Yorská kapela. Iggy & The Stooges. Stooges se mi nikdy moc nelíbili, ale Iggyho miluju. Nebo třeba punková kapela Ruts z Anglie byla skvělá, byli to vynikající muzikanti. Vzniklo potom hodně kopií a hodně sračkových muzikantů, ale to už nebyl punk. Jestli chce někdo zjistit co je to punk, tak ať si pustí Nevermind the bollock od Sex Pistols. Ale v Anglii tehdy bylo spousty dobrých kapel, které byly méně známe, jako třeba X-Ray Spex a tohle byla skutečná kapela, opravdu originál. Taky Dead boys byli skvělá punková kapela a taky Dictators.

 

Díky za rozhovor. Slovo závěrem?

 

Rock On Rock Hard Rock Animal!!!

 


Diskografie:

s kapelou TKO - In your Face (1981)

 

solo:


Fatal Attraction (1984)
Pure S.E.X (1989)
Grave New World (1993)
Get Animal 1 (1999)
Get Animal 2 (2000)
New York Times (2001)
Third World Roar (2003)
Boneyard (2004)
Acoustica (2004)
Live (2004)
Rock Like Fuck (2005)

 

Jako host:

 

John Paul Jones - Thundertief (2003)
Hanoi Rocks - Twelve shots on the rocks
Michael Monroe - Take them and break them (2002), Watcha want (2003), Pirates of the Baltic sea (2008)
Black n Blue - Whitout Love (1985)
Steel Pulse - State of Emergency (1988)

Degradace - Atomic Boogie (2009)

 

www.myspace.com/adambomb2012

 

Autor: Rudee

 

Fotografie

ADAM BOMB 1 ADAM BOMB 2 ADAM BOMB 3 ADAM BOMB 4 ADAM BOMB 5 ADAM BOMB 6

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované