Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

NEPŘEHLÉDNUTELNÍ SLEPÍ KŘOVÁCI

      Jen hluchý by tuto "nevidomou" kapelu mohl přehlédnout.  Hudba Slepých Křováků se těžko popisuje, jejich originální průsečík hudební scénou je jen těžko představitelný. Roztančí vás divokou rytmikou, ohromí "apocalyptickými" violoncelly, rozesměje vtipnými texty a rozburácí v srdci rock´n ´rollovými riffy kytary. V tomhle případě je zaškatulkování zcela nemožné.  Honza zvaný "Rudovous",  se pokusí v tomto rozhovoru poodhalit, kde a jak vzniká jejich muzika.

 

Kdo tvoří kapelu?

 

David "Řepa" - zpěv, tanec, zobcová flétna, kytara 

Zuzka "Zuzule" - violoncello 

Kamil - el. kytara, "zpěv"

Honza "Rudovousek" - basová kytara, kontrabas

Honza "Buča" - bicí nástroje

 

Na čem právě pracují Slepí křováci?

 

Průběžně pracujeme na nových písních, tak jak přicházejí či nepřicházejí nápady. Nedávno jsme dokončili soubor deseti písní, který jsme nazvali a věnovali různým zvířátkům, například prasátko, vorvaň, moucha a tak podobně, takže tyhle věci jsou nějakým způsobem tématicky propojeny. Ale hrajeme si s hudebními i textovými nápady dál a čím bizardnější jsou nápady, tím více nás láká jejich realizace.

 

Kdo se podílí skladatelsky na nových skladbách?

 

Nové skladby vznikají jako staré. Z někoho vystřelí prvotní hudební nápad, který když nás chytne, tak jej postupně prověřujeme improvizací a čekáme, co z toho vyleze. Nejčastěji ten původní námět přinese Kamil nebo Řepa, ale když se na něj vrhneme všichni a každý si přisadíme to své,  konečný výsledek je často na hony vzdálen původní podobě a nás samotné překvapí.

 

V jakém hudebním stylu budou vznikající věci?

 

Těžko říci … Základní zvuk bude pravděpodobně pořád rockový. Teď nás hodně baví pracovat na rytmických věcech a rovněž přemýšlet nad nástroji, které by mohly základní rockovou sestavu obohatit. Stabilně hrajeme s violoncellem. V písni Chvaliduba jsme zkusili i didgeridoo a píseň Prasátko má ve studiové aranži africký nástroj berimbau.

 

Kdy se mohou fanoušci těšit na první ochutnávku z nových nahrávek?

 

Letos jsme natočili samostatně tři písně. Píseň Chvalidupu a pak v rámci promo Ostrava Music City, pod záštitou TdB Records, písně Prasátko a Moucha. Jsme nahlodaní zkusit sestavit a natočit první desku. Ale spíše nám vyhovuje vždy se do studia zavřít s jednou písní, vymazlit ji, a postupně to takhle dávat do kupy, což je trošku běh na dlouhou trať. O to poctivější a zajímavější by však mohl být výsledek.

 

V létě budete odpočívat nebo také koncertovat?

 

Tak napůl. Pár koncertů naplánovaných je. Kromě vystoupení na Ostrava Music City nás čeká i Sweetsenfest. Rýsují se další koncerty. Informace o koncertech se snažíme aktualizovat na www.bandzone.cz/slepikrovaci a na stránkách www.slepi-krovaci.eu.

 

Chystáte se cestovat a čerpat inspiraci?

 

Chystáme se v září vyrazit do Itálie. Jestli tam chytneme inspiraci nebo něco jiného je otázka, ale nástroje rozhodně nenecháme doma.

 

Proč jste zvolili právě název Slepí Křováci?

 

Hrajeme poslepu a po paměti a jsme slepí k hudebním stylům … (smích)

Napadlo nás to podle postavy  jedné z knih Jacka Londona, kde vystupuje slepý křovák a jeho pes. Byl to takový nezařaditelný „týpek“, což asi odpovídá i tomu, co má ten název vyjadřovat …

 

 

Autor: Manki de Balder

 

Fotografie

SLEPÍ KŘOVÁCI 2 SLEPÍ KŘOVÁCI 4 SLEPÍ KŘOVÁCI 7 SLEPÍ KŘOVÁCI 8
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované