Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

GIPSY CZ A GLAYZY SPOJILI SVÉ UMĚNÍ

KOS-MO-MOLITAN - nové album sk.GLAYZY


Na svém 4.cd bohumínská kapela Glayzy rozvíjí dál svůj energický rockový styl s etnickými vlivy . Po latinou ovlivněné Arribě! a folklórem načichlé Pantharei tentokrát sáhla po romské kultuře, jejíž rytmy a nálada okořenily píseň Khatar san Roma. Cd tak pokračuje v jazykové rozmanitosti, kdy se k dnes již obvyklé češtině, angličtině, polštině a španělštině přidává i romština.


Tematicky se deska vrací na Moravu, ať už v party písních Stodolní, Pálava či v předělávce písně Petěrburg ostravského písničkáře Jaromíra Nohavici, ke kterému je dostalo pozvání k zatím nerealizovanému projektu "Rockové kapely hrají Jarka". Není to však první kontakt kapely s poezií, na 1.cd Discophobia kapela zhudebnila báseň Jiřího Ortena Čí jsem. Novinkou na albu je nahrání Instrumentálky.


Textově vedle sebe stojí milostná Ballada dur a „one night standy" I´m losing, či rockově filozofující Look inside, Bramy Troji, Everything´s fine a poetická Prolog dla M. Název alba Kos-mo-molitan je slovní hříčkou, recesí ("mo" znamená ve slezském dialektu „má"), znamením, že se neberou tak vážně, důkazem budiž některé písně z minulých desek (Česká bábovka apod.)


Kapela hraje ve složení Hela - zpěvy (při mluvě patrně žena s nejrychlejším jazykem), Maja - lead guitars, Magda - klávesy, René - rhythm guitars, Bobacz - bass a Ovar - bicí, o zvuk cd se postaral hudebník a producent Mroš ve studiu v Dolním Benešově, pokřtil jej pak v ostravské klubu Parník Vojta Lavička z kapely Gipsy.cz. Ten rovněž s kapelou zahrál a dodal novým i starším songům nefalšovaný etno rozměr a jedinečně tak skloubil ostrý rock s ostatními styly kapely. Díky velmi úspěšnému přijetí písní u publika nabídl své hostování i pro další koncerty.


Křest desky proběhl v Ostravském parníku a nesl se ve veselém duchu a v příjemné atmosféře nad kterou „čněla" věta Vojty Lavičky, který s přehledem prohlásil, že zahraje všechno a dokázal to s bravúrností sobě vlastní všem přítomným.

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované