Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

VLADIMÍR HIRSCH / UNDERLYING SCAPES - 9.11. 2010 KLUB CROSS PRAHA

VLADIMÍR HIRSCH 01

9. listopadu bude holešovický klub Cross hostit ve svých kovových útrobách nevšední událost "UNDERLYING SCAPES". Akce nesoucí název alba významného českého skladatele Vladimíra Hirsche bude opravdovým zážitkem pro hudební znalce i laiky. Na jednom pódiu se té noci v podušičkovém týdnu setkají zajímavé osobnosti současné hudební scény, Vladimír Hirsch a jeho hosté, polský ambientní hudebník MOAN a česká djka a promotérka Deus Ex Machina. Zdánlivě nesourodí hudebníci mají přeci něco společného, cit pro vnímání jemných odstínů hudby, náznaků a nevyřčeného v době dnešního hlučného chaosu světa a schopnost přenosu těchto vjemů na posluchače.

 

začátek: 20.00
vstup: zdarma


VLADIMÍR HIRSCH


Pro toho, kdo má jen trochu povědomí o současném dění na uměleckém hudebním poli, osobnost Vladimíra Hirsche netřeba dlouze představovat, avšak na druhou stranu si tento vynikající český hudební skladatel a instrumentalista a na české poměry nezvykle skromný člověk zaslouží, aby se o jeho úspěších hovořilo neustále.

 

Vladimír Hirsch spatřil světlo světa v Benešově, do 17 let žil v Ledči nad Sázavou a poté se přestěhoval do Prahy, kde dnes žije a tvoří. Představuje v soudobé české hudbě originální tvůrčí jednotku. Je autorem konceptu tzv. "integrované" hudební formy, spojující soudobou vážnou hudbu s hudbou dark-ambientní a industriální. Jeho kompoziční styl je charakterizován polymodální architektonikou a alchymistickou prací se zvukem, využívající především digitální techniky k rozšíření akčního potenciálu výrazových prostředků. Je či byl vedoucí osobností avantgardních projektů AGHIATRIAS, SKROL, ZYGOTE a dalších. Jeho dílo je reprezentováno nejen činností jím vedených souborů, ale také rozsáhlou kolekcí sólových prací. Je autorem řady konceptuálních alb, několika symfonií, suit, koncertních a experimentálních skladeb, scénické hudby a mnoha drobnějších kompozic. V letech 1986-1995 byl členem experimentální post-punkové formace DER MARABU. Vladimír Hirsch pravidelně koncertuje jak doma,


tak v zahraničí, kde také vydává většinu svých alb.
Jeho hudba vytváří především díky čistotě výrazu pevnou konstrukci, kde soudržnost originální formy soudobé vážné hudby na straně jedné s darkambientními, postindustriálními a noisovými atributy na straně druhé je díky alchymistické proměně natolik homogenní, že představuje specifickou jednotku. Děje se tak prostřednictvím transubstanciace hudební materie v dále nedělitelnou substanci, což naplňuje podstatu autorovy koncepce INTEGROVANÉ HUDBY, metafyzického střetu i smíření dvou zdánlivě protichůdných světů uvnitř jedince.


Na svém listopadovém koncertu v Crossu zahraje pro živé vystoupení zkrácenou verzi alba "UNDERLYING SCAPES", doprovázenou videokoláží Marianny O. Po vydařené premiéře této performance letos na temném hradě Cimburku v České republice a úspěšném koncertu v Itálii, máme nyní i my možnost vidět a slyšet hudebního mága 21.století v akci!

 

Official websites:

www.vladimirhirsch.com/


RAFAL SADEJ alias MOAN

Narodil se a vyrůstal v polském městě Siemianowice Slaskie. Město, ve kterém byl během dvacátého století soustředěný těžký průmysl a které se nyní potýká s problémy typickými pro bývalé průmyslové zóny, Rafal Sadej opustil a nyní žije ve Velké Británii, kde po dlouhé odmlce připravuje nové materiály! Bezpochyby se máme na co těšit, Moan totiž, jak sám tvrdí "...nikdy nestagnuje..." a je málo pravděbodobné, že by se nové album podobalo těm předchozím. 4x již v Praze koncertoval, pro české posluchače ambientní, industriální a experimentální hudby, není tedy neznámý, ba naopak! Kdo se chce přenést do města železa a uhelných dolů a na vlastní kůži pocítit atmosféru industriálního města, která natolik ovlivnila Moanovu tvorbu, kdo chce slyšet skřípavé kovové zvuky, vzdálený, sotva slyšitelný hřmot a puls strojů a přitom si nezašpinit dlaně, neměl by 9.11. v Crossu chybět.

 

Official websites:

www.moan.pl/

 

DEUS EX MACHINA

"SOVA JE NOČNÍ PTÁK, TAK JAKO JÁ."

Djka hrající dubstep, electrodub, dub a jejich různé formy a mutace. Hutná basová linka, metalové riffy prokládané zpěvy Orientu a hudbou ze známých filmových soundtracků vykouzlí atmosféru procházky v temném sadu nevědomí. Set pro noc nesoucí název "Underlying Scapes" nebude žádná procházka růžovým sadem, ačkoli... nechte se jako vždy překvapit...

Official websites:

http://www.myspace.com/djdeusexmachina

 

Projdětě se spadaným listím a přijďte 9.11. do Crossu jěště více zneklidnit svoji rozjitřenou duši. Jste srdečně zváni!

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované