Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

TURBONEGRO (NOR)

Kdo si myslel, že už se Turbonegro nepostaví na nohy, tak se šeredně pletl. Mocný návrat džínových démonů odstartoval v červenci roku 2012 singl „You Give Me Worms". Turbonegro jsou zpátky v plné parádě, s novým frontmanem a úspěšně navazují tam, kde skončili a se svojí dávkou sexuálního harašení míří „oplodnit" Budějovice.

 

Dekadentní deathpunková kapela Turbonegro vznikla v norském Oslu v roce 1989. Svoji snadno zapamatovatelnou image zvolili jako reakci na rostoucí skandinávskou black metalovou scénu, od které se chtěli odlišit. Ve své tvorbě se hrdě hlásí k punkrockovým i rockovým velikánům, jakými jsou například Black Flag, Ramones, Bad Brains , The Stooges, Kiss nebo třeba Alice Cooper.

 

Na svém kontě mají devět desek, ale kariéru jim pomyslně nastartovala až ta čtvrtá s názvem „Ass Cobra". Následovaly skvělé „Apocalypse Dudes", „Scandinavian Leather", „Party Animals" a „Retox". Kapela si vybudovala snad nejradikálnější fanouškovskou základnu na světě - Turbojugend. Ta je ochotna kapelu následovat téměř kamkoliv, samozřejmě náležitě oděna do vhodného dresscodu.

 

Kapelu v roce 2010 opustil zpěvák Hank Von Helvete, kterého vystřídal taktéž charismatický Tony Sylvester aka The Duke of Nothing. V roce 2012 se kapela vrátil na pódia s deskou „Sexual Harassment".

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované