Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

KAMENNÁ 3D KINA PROMĚNÍ NYLON JAIL V KONCERTNÍ PÓDIA

Populární 3D projekce jsou od nynějška lákadlem nejen pro filmové fajnšmekry. Olomoucká hudební formace Nylon Jail se rozhodla obohatit svá vystoupení jedinečným vizuálním zážitkem. S pomocí nejmodernější 3D technologie natočila kapela hrané sekvence, uzpůsobené jednotlivým skladbám.

 

Nylon Jail se už od počátků své tvorby snažili o žánrovou různorodost a kombinování nekombinovatelného. Využitím 3D technologií ale muzikanti zcela změnili běžné vnímání živé hudby. „Nevíme o žádné jiné kapele vystupující s 3D projekcí. Podobné plány měli snad jen němečtí Kraftwerk, které na koncertech doprovázely trojrozměrné animace. Nylon Jail jsou v tomto ohledu právem považováni za průkopníky," komentuje Jiřin Jirák, autor myšlenky projektu. „Spojení hudby a obrazu není na koncertech nic neobvyklého. Doposud však byli hudební fanoušci zvyklí vídat pouze klasickou 2D projekci nebo VJing. Třetí rozměr teď slibuje naprosto ojedinělý zážitek," dodává.

 

Kapela kombinuje akustickou a elektronickou hudbu, přičemž se opírá o osobitost divokého západu. „Country, kovbojové a western jsou platformou, na které stavíme naši hudební existenci. Tím ale nechci říct, že to vše bereme smrtelně vážně," říká s úsměvem jeden z členů kapely, kytarista Roman Vičík.

 

S přiléhavým názvem Devil Is A Cowboy nyní Nylon Jail vyjíždějí na celorepublikové 3D turné. V jeho rámci zavítají do řady kamenných kinosálů a klubů ČR. „Bude to cirkus se vším všudy. Dovezeme vlastní zvukovou aparaturu, osvětlení, kouřostroje i bohatý výběr předmětů spojených s kapelou, divokým západem a 3D," slibuje producent turné David Mencl. Dle jeho slov jsou v plánu rovněž zahraniční vystoupení, jejichž vrcholem má být miniturné po USA.

 

Více informací o kapele a aktuální program unikátního 3D turné naleznete na webu www.nylonjail.com nebo na facebookovém profilu Nylon Jail.

 

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované