Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

SZIGET FESTIVAL 2013 NABÍDNE SKUNK ANANSIE A MNOHO DALŠÍCH HUDEBNÍCH LAHŮDEK

V těchto týdnech Sziget festival sestavuje rozmanitý a bohatý line-up. A tady je 24 dalších jmen. Některé kapely zde budou hrát poprvé, další byly velmi úspěšné v předchozích ročnících. Opět je zaručen non stop týden plný zábavy, tento rok ve dnech 5. - 12. srpna. Takže tady jsou ti, kteří letos vystoupí na Sziget festivalu!

 

Main Stage

Anoncované koncerty se odehrají na hlavním pódiu v odpoledních a podvečerních časech. Začněme v ČR dobře zakotvenými Ska-P, kteří měli nejpamátnější vystoupení na festivalu v roce 2005. Tato španělská kapela tehdy otřásala pódiem v Bushových maskách a na chůdách. Ani zpěvačka Deborah Skin Dyer ze Skunk Anasie není žádné ořezávátko a na minulém koncertě na Szigetu 2011 chodila po ramenech svých fanoušků. Hostem tohoto ročníku je i král a leader grimeu, britský rapper Dizzee Rascal (mj. předvedl památné vystoupení na zahajovacím ceremoniálu Olympijských her v Londýně). V Anglii ještě zůstaneme, a to s oblíbenou a stylovou ikonou post punku z minulé dekády The Editors. A z UK je i zpěvák Alex Care, nominovaný na Brit Awards, který složil celou řadu hitů, ve nichž spojuje ty nejoblíbenější aktuální hudební trendy. A posledním dnes uvedeným na hlavní pódium a jak i jinak než opět z UK, jsou Enter Shikari, kteří hrají hardcore zkombinovaný s elektronikou, metalem a rockem.

 

A38 Stage

Jednou z nejoblíbenějších scén na Szigetu je megastan s pódiem nazvaným A38. I letos se zde odehraje řada skvělých a vzrušujících koncertů, jak dokazují i následující jména. Bad Religion jsou opravdové legendy punkrocku a mohou být inspirací řadě dalších kapel nejen v tom, jak pokračovat ve své kariéře a udržet se na vrcholu. Trošku jiný žánr produkuje mladá Isabelle Geffroy, francouzská šansoniérka, daleko více známá jako Zaz. Její úžasné loňské vystoupení v České Republice, jí přineslo řadu fanoušků. Osobitý zpěv a originální skladby ji přinesly už řadu ocenění - Victoires de la muisque nebo European Border Breakers Award. Na nezávislé scéně zůstaneme i s následujícími kapelami. Peter, Bjorn & John jsou ikony indie scény. Jejich "pískací" skladba Young Folks už na youtube přesahuje 36 000 000 shlédnutí. Rádi bychom také upozornili na vystoupení Katy B, nové tváře britského dubstepu, jež už dokázala natočit několik opravdových hitů a obdržela ocenění NME Award. Tady jsou další jména pro A38 stage: Michael Kiwanuka (UK) folk / Woodkid (FR) songwriter / Netsky (Belgie) drum n bass / Tame Impala (AUS) rock / Totally Enormous Extinct Dinosaurs (UK) DJs / Everything Everything (UK) pop / Wax Tailor (FR) DJ / Skip&Die (NL) world music.

 

Arena

I line-up mega-stanu Arena se rozšiřuje o další jména. Arena je místo, kde jsou v odpoledních hodinách zařazeny tzv. "European Slots", ve kterých se představují kapely ze starého kontinentu, ale v noci se Arena mění na obrovské taneční párty s největšími DJs z celého světa.

 

Empire of the Sun byli na Szigetu již před dvěma lety. Jejich romantický electro-pop má na pódiu skvělou produkci, kterou pravděpodobně nemůže porazit ani světoznámý Cirque du Soleil. Následující kapela je z trochu jiného soudku. Již řadu let vévodí drum n bassu ve Spojeném království a těžko v současnosti najdeme úspěšnější projekt než Chase & Status Live. Další dva DJs slibují opravdu pořádné party. Techno producent a DJ Chris Liebing má za sebou řadu úspěšných tracků i remixů a DJ a producent Sebastian Ingrosso je jednou z hlavních postav švédských House Mafia. A nakonec máme dvě kapely, které uvidíte v tzv. "European Slots" v Areně. První jsou Afterhours, jedna z nejznámějších italských rockových kapel a Left Boy, velmi talentovaný rakouský zpěvák a producent.

 

Tady je zatím kompletní seznam doposud ohlášených kapel:

 

Afterhours (IT) Alex Clare (UK)  Azealia Banks (USA)  Bad Religion (USA)  Blur (UK)  Boys Noize live (D)  Deichkind (D)  Die Ärzte (D) / Dizzee Rascal (UK)  Editors (UK)  Empire of the Sun (AUS)  Enter Shikari (UK)  Everything Everything (UK)  Hadouken! (UK)  Chase & Status live (UK)  Chris Liebing (D)  Katy B (UK)  Left Boy (A)  Michael Kiwanuka (UK)  Netsky7 (B) Nicky Romero (NL)  Oscar Mulero (E)  Parov Stelar Band (A)  Peter Bjorn and John (SWE)  Sebastian Ingrosso (S)  Seeed (D)  Ska-P (E)  Skip&Die (NL)  Skunk Anansie (UK)  Tame Impala (AUS)  The Bots (UK)  Totally Enormous Extinct Dinosaurs (UK)  Triggerfinger (B)  Wax-tailor (F)  Woodkid (F)  ZAZ (F)

 

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované