Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

CHELSEA WOLFE PO ROCE OPĚT VYSTOUPÍ V PRAZE

Chelsea Wolfe je ze severní Kalifornie a její hudba se nejlépe popisuje rozmáchlými tahy, jako když malíř maluje obraz. Intenzivní, silná, starobylá i moderní zároveň, intimní i výbojná, temná i jiskřivá. Podtóny black metalu a temného blues rezonují jejím elektrickým folkem a triumfálně obalují posluchače jako břečťan stromy. Její hlas utěšuje i mrazí, když zpívá o temnotě, kterou prosvítá krása i pravda.

 

Svým způsobem Wolfe podniká cestu na povrch své hudby. V roce 2012 vydala svou již třetí desku - akustické písničky Unknown Rooms: A Collection of Acoustic Songs na labelu Sargent House. Intimní bylo i nahrávání-skladby dostávaly svou podobu v lesích severní Kalifornie a u ní doma v Los Angeles. Album koprodukoval její kolega z kapely Ben Chisholm, za pomoci dalších hudebníků - Ezra Buchla (viola), Andrea Calderon (housle) a Daniel Denton (basová kytara).

 

V roce 2013 Wolfe vydá své čtvrté album, které výrazně rozšířuje její akustický sound. Wolfe a Chisholm (který hraje goth-soul pod názvem Revelator) vytvořili mnohem elektroničtější podobu svého sdělení a kapela se rozrostla o kytaristu Kevina Docktera a bubeníka Dylana Fujioku.

 

Wolfe stále umělecky roste. Inspirovaly ji evropské koncerty a americké turné s Russian Circles, ale nohama sále stojí ve svém dětství osamělého dítěte, kdy ve svých devíti letech okouzleně sledovala svého otce hrajícího country music.

 

Wolfe dlouho neměla odvahu veřejně vystupovat, ale v roce 2009 strávila tři měsíce putováním a vystupováním s kočovnými herci a performery. Hráli v katedrálách, sklepech a starých atomových elektrárnách všem, kteří byli ochotni naslouchat. To ji natolik inspirovalo a dodalo jí odvahu, že vydala v roce 2010 svůj skvělý debut The Grime & the Glow. Narkoticky přitažlivé a kouzelné písničky z ní okamžitě udělaly nový talent na vzestupu.

 

Poté se přestěhovala do Los Angeles a v roce 2011 nahrála svou druhou desku Apokalypsis, která vznikala již v nahrávacím studiu. Její pouť hudbou jako by přinášela hlubší zážitky - ať už je její hudba oholená na dřeň nebo s celou kapelou, Wolfe přináší sdělení, které musí každého citlivého posluchače oslovit.

 

Chelsea Wolfe odehraje svůj koncert v sobotu 27.dubna v Lucerna Music Baru, pozor, začátek je již v 18.00.

 

Vstupenky za 200,- Kč + poplatky zakoupíte nejlevněji v sítí Eventim a v Lucerna Music Baru, dále pak v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream. Na místě v den koncertu pak za 250,- Kč.

 

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované