Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

V PRAZE SE OTEVŘEL NOVÝ KULTURNÍ PROSTOR MEZI BUBNY

V Praze se právě otevřel nový kulturní prostor. V pozadí nápadu vybudovat místo pro hudební setkávání stojí hudebníci a lidé kolem známé skupiny Už jsme doma. Této skupině je věnována kavárna s barem, která se nachází v těsné blízkosti zastávky metra Dejvická. Návštěvníci zde najdou řadu artefaktů jako například starou hurikánku (jde o elektrickou kytaru české výroby ze 60. let), na kterou hrával Míroslav Wanek v počátcích FPB a Už jsme doma, dále originální plakáty, grafické podklady, obaly desek, fotky staré i nové. Nejvíce určitě zaujme speciální kavárenský nábytek ve tvaru domečků navržený dvorním výtvarníkem UJD Martinem Velíškem. Celkový design prostoru navrhla scénografka Magdalena Klára Hůlová.


V dalších místnostech je umístěna expozice stovky různých bubnů a perkusí z celého světa, zejména z Asie a Afriky, a nachází se zde unikátní prostor pro filmy, malé koncerty, workshopy, divadlo, pořady apod., které se tak budou konat doslova "mezi bubny".


Jeden z iniciátorů Romek Hanzlík vysvětluje: "Během mých muzikantských let a za deset let pořádání festivalu Slet bubeníků ke mně doputovala řada všelijakých perkusí, bubnů a bubínků. Napřed jsem plánoval založit regulérní bubenické muzeum, pro které jsem ale nenašel sponzora. Nakonec se expozice stala součástí nového kulturního prostoru v pražské Bubenči. Nahoře je kavárna a bar Už jsme doma, dole bubny a koncerty. Je to nejlepší místo v celé Praze. Kde jinde uplatníte slogan: Za bubny do Bubenče!"

 

Koncerty v dubnu se budou konat vždy každé úterý, zatímco pondělí bude věnováno filmům.

 

Informace o koncertech, začátky 19:30


vstup na koncerty 80-120 Kč, jinak vstup volný:

 

2.4.2013
úterý
CERMAQUE

 

 

9.4.2013
úterý
Václav Koubek

 

16.4.2013
úterý
LEWLK (Václav Kořínek a Robert Rambousek) ethno-blues

 

23.4.2013
úterý
Záviš

 

30.4.2013
úterý
Čarodějnice v muzeu - Na podiu ženy

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované