Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

V PRAZE ZNOVU OŽIJE KABARET U FLEKŮ

27. dubna 2013 čeká Prahu zajímavá kulturní událost. V proslulé restauraci a pivnici U Fleků znovu ožije pravý pražský hudební tradiční kabaret. K myšlence obnovit kabaret U Fleků tvůrce záměru přivedl inspiroval samotný prostor. Při návštěvě restaurace U Fleků partu mladých umělecky zaměřených lidí napadlo vrátit místu atmosféru zlaté Prahy třicátých let. V té době se po vyhlášených hospodách, pivnicích a restauracích po večerech scházeli pražští umělci a studenti, aby zde diskutovali a pobavili se. Náročného úkolu se zhostila agentura Top Culture, jejímž krédem je poskytovat ojedinělé kulturní zážitky té nejvyšší kvality.

 

Tradice českého kabaretu trvá více než 150 let a byla úzce spjata s německou kulturou. První vlna k nám dorazila z Rakouska v roce 1863, později se tradiční pražský kabaret inspiroval i vlivem francouzským. Zajímavostí kabaretu je jeho živá, otevřená forma. Každé představení je trochu jiné. Do jisté míry je kabaret založen na improvizaci, což umožňuje daný kus stále doplňovat a pozměňovat. Tradičně hudebně kabaretní vystoupení bude spojené s posezením u kvalitní české kuchyně a slavného flekovského piva, které zdejší sládkové vaří nepřetržitě již více než 500 let.

 

V hodinovém představení zazní autorské kabaretní písně z pera výrazného hudebního skladatele a dirigenta Jana Kučery. Jan Kučera u této příležitosti připravil krásné, nové písně, navazující na období zlaté Prahy třicátých let s její kulturní bohatostí a různorodostí. Celé vystoupení propojí jemná dějová linka. Divák se může těšit na živou kapelu, obsazenou těmi nejvýraznějšími hudebními osobnostmi pražské hudební scény. Režie kabaretu se chopil divadelní režisér Petr Hašek: "Rádi bychom obnovili tradici hudebního kabaretu U Fleků, tak jak ji znali naposledy naši rodiče a prarodiče v době, kdy se ke Flekůmještě sjížděly autobusy z celé republiky". Petr Hašek se obklopil velmi kvalitními umělci jako jsou například: herečka a šansoniérka Irena Kristeková, zpěvačka a kabaretiérka Martina Bártová a mnoha dalšími. Konferenciéra, který Vás celým představením provede, si zahraje herec, zpěvák a muzikant Martin Bohadlo. Kabaret, spojený s posezením nad chutnou krmí a skvělým pivem, se zatím bude hrát každou sobotu.

 

Vstupenky budou k dostání od 490,-Kč.

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované