Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

MAT VYDÁVÁ ALBUM GONE WESTWARD

Tento neobyčejný zpěvák na sebe poprvé upozornil albem natočeným s kapelou The Tapes. Už tohle CD dalo všem jasně najevo, že nejde o klasickou nicneříkající hudbu. Kritiky bylo často označováno za příliš sladké, ale na to si v ČR musíme zvyknout, protože většina populace našich recenzistů pochází z neúspěšných bigbeatových kapel. Mat je velice vnímavý renesanční člověk, který svůj projev nemusí, pokud nechce, schovávat za horu rámusu nesehrané kapely. Na tomto albu, které věnoval svému rodnému městu, využil hlavně akustické nástroje a ukázal v naprosté čistotě snad všechny polohy svého hlasu.

 

Pokud si album s krásným, ručně kresleným bookletem pustíte poprvé jako já, doporučuji vám usednout na  houpací křeslo, uvařte si silný černý čaj s mlékem a Mat vás provede světem který jej obklopuje s nesmírnou lehkostí. CD je proaranžováno mnoha nástroji, kde kromě dominující akustické kytary uslišíte piáno, trumpety, saxofony, housle, violoncela, violy, perkuse či harfu. Jedenáct skladeb tohoto díla na sebe navazuje jako dobře napsaný příběh, který Mat pomalu ukládal do šuplíku, aby jej poté společně s producentem (Thomas de Balder) zvěčnil kousek po kousku. Tuto příjemnou mozaiku příběhů si rád poskládám mnohokrát. 

 

Závěrem bych rád vyzdvihl určitě skvělou výslovnost a velice procítěný hlasový projev. Dále pak práci všech hostů, která na této desce krásně dokreslila Matovy představy. Celé album působí velice vyspěle a hlavně nenásilně. Přeji interpretovi, aby na této neprošlapané cestě české streat-folkové scény vydržel kráčet co nejdéle, rád se podívám co je na ní za dalším horizontem, který má někde před sebou. 

 

http://bandzone.cz/mats

 

Interpret: MAT

Název CD: Gone Westward

autor recenze: EDIE

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované