Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

PUBLIC RELATIONS - NO TURNS

 

Kolikrát už jsem v posledních letech slyšel, že takzvaný crossover je mrtev? Nesčetněkrát. Člověk však nesmí věřit všemu, co slyší. A debutové album příborské úderky Public Relations je toho pádným důkazem.


Tedy, crossover: v tom původním smyslu slova, jako roubování různých stylových podnětů na mocný tvrdě rockový základ, určitě. Ale v některých ohledech samozřejmě Public Relations znějí jinak než Faith No More, HeadCrash, Clawfinger, Waltari, H-Blockx a další čelní představitelé „křížení“ v první polovině minulé dekády.

Čas trhnul oponou a Public Relations nemíní působit jako retro čehosi, co sice bylo skvělé a ve své době vpravdě revoluční, ale dnes už přece jen působí malinko překonaně. Nabízejí tudíž modernější nejen zvuk (mimochodem, nahrávka hraje přímo znamenitě!), ale též celkové pojetí, v přípustné míře inspiračně poučené nu-metalem i dalšími vlivy.

Public Relations dokážou být takřka jedním dechem energeticky natlakovaní jako Papinův hrnec těsně před explozí i – aspoň chvílemi – zdravě melodičtí. Tvrdost a výbušnost si v jejich podání nutně nemusí překážet se zpěvností, což v tuzemsku bez problémů zvládá jen málokdo.

Možná nejpřesvědčivější jsou v těch nejříznějších okamžicích alba (As I Am, Start The Flame), ale výtečná je i úchvatně vygradovaná píseň The Oblivion Tax nebo propracovaný (a navíc nesmírně naléhavý) song Property Of You.

Resumé? No Turns je sice svým způsobem nepřekvapivá, ale přesto dobrá deska. Co dobrá – velmi dobrá! Vážně, nekecám...

Petr Korál

 

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované