Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

SIDEARM - ROZHOVOR S MAJKI

Udělali jsme pro čtenáře tohohle serveru rozhovor s frotmankou punk-rockové partičky Sidearm z Ostravy. Kapela vznikla na přelomu roku 2006-07 a velice brzy začala hrát. Objevili se od té doby na koncertech po boku skvělých kapel jako jsou Part Time Killer aka Flippin Beans, Argetti, Punkhart, We will fly, Degradace atd....


Hrají ve složení: Majkina - zpěv
Smety - kytara/vokály
Marťas - basa/vokály
Jeff -bicíVypadáte navenek jako super parta, je tomu tak i uvnitř kapely a jak jste se vlastně dali dohromady?


No dohromady jsme se dali fakt zajímavě. Byla jsem čtvrt roku v Praze a s klukama si pořád psala po netu a napsal mi Jeff, že si chce založit kapelu, tak jsem mu ze srandy řekla, "Jasný a já Vám tam budu zpívat". No a den se se dnem sešel a my už jsme stáli v Marťasově bývalým kurníku s neidentifikovatelnýma nástrojema. Asi až po půl roce se k nám přidal Smety, což nabralo rapidní obrat.Kdo u vás skládá muziku a proč vlastně hrajete punk-rock?


Muziku skládáme všichni, hodně se na tom podílí kytarista Smety, většinou příjde s nějakým nápadem a je song venku. Ovšem každý se snaží svůj um předvést co nejvíce.


Kdo má na svědomí texty? O čem vlastně jsou, dáváte do nich myšlenky nebo názory?Texty píšu většinou já, někdy mi kluci řeknou svoje myšlenky a nápady, tak to pak jde rychleji. O čem jsou? To uvidíš, až nahrajem to cédo. Každý text by měl o něčem být. Nechcem dopadnout jak Richard Krajčo, který zpívá o totálních kravinách jen aby se to rýmovalo.Chystáte se natočit debutovou desku, co na ní najdeme?


No už máme termíny a to ke konci července. Doufáme, že to dáme společnými silami do kupy.Pozvete si i nějaké speciální hosty?


Speciální host. Jesli se to podaří, tak si pozveme člena z kapely Route20, což by bylo super. No a pokud se to teda podaří, tak to uvidíte sami.

Co pro Tebe znamená muzika?


Pro mě osobně je to ten nejlepší kamarád.Jmenujete se SIDEARM, máte někoho na mušce?


Haha všechny fanoušky.

Nějaké hudební vzory nebo dokonce modly máš?


Tak to bychom tu mohli sedět do večera. Je jich strašně moc a několik jsem stihla „sfouknout" za jeden den ve Švédském městě Goteborg, kde se konal fesťák s názvem West coast riot. Zahráli si tam zahráli třeba NOFX, Bad Religion, Millencolin, Comeback kid a mé oblíbené švédské kapely na kterých si už delší dobu docela dost ujíždím. Včera jsem byla na koncertě H2O a po cestě jsme si s klukama zpívali Born to lose. Nad touhle otázkou bych se mohla zastavit a psát do rána, ale když to zhrnu tak mám ráda chytlavý, rytmický, rychlý punkrock i hácéčko.

Před kým by sis z české scény ráda zahrála?


Z české scény toho teda není moc, před kým bych chtěla. Ráda hraju se spřátelenýma kapelama, je to fajn a hlavně sranda. A ráda si pár českých kapel poslechnu, ale radši mám tu zahraniční scénu, kde se můžeš kapelou inspirovat a když hraješ s nějakou fakt dobrou, tak tě to ještě více nakopne v tom, že by ses měl snažit hrát a hrát a chceš být ještě lepší než ona.Jaký byl Tvůj zatím nejlepší zážitek s kapelou SIDEARM?


Každá show, každý výlet se Sidearm je zážitek. Pořád děláme kraviny a užíváme si to, ještě když jsem jediná ženská, tak si mě kluci musej hýčkat a s babama si takovou srandu neužiješ. Nejlepší snad bylo třídenní tour s německou kapelou We will fly. Jsou to super kluci a hrozně se nám pak po nich stýskalo. Nebo jsme hráli na sedmičce - to je klub v Praze, kde jsme oderháli a potom jsme se odebrali spát k jednomu chlápkovi, kterej si říkal Šňup a měl psa Obláčka a už tohle o něčem vypovídá.A co průser, byl nějaký?


Průser je vždycky to, jak se nepovede koncert. A nebo když se někdo ze členů vožere. To je potom hodně velkej „ranní průser" haha..Máš úžasný nezaměnitelný hlas, je na Tvůj projev nějaký recept?


Recept? No žiju podle mě docela zdravě, i když můj hlas zní jako pravý opak. Recept asi na to fakt neexistuje a kdyby byl, tak ho stejně neřeknu hahaha...

Co fanoušci, neumačkají Tě po koncertě v šatně?


Haha..Někdy je to sranda. Po včerejší show na sk8 summer campu v Prachaticích se nedivím ničemu, když tři chlápci stáli přímo pod pódiem a potom z nich vylezlo, že naše show byla díky mému rozkroku ještě masakrálnější - i když se divím, že je uspokojí i pohled na obyčejné rifle :DNějaký speciální vzkaz nebo myšlenka světu?


Nesnáším rozhovory :D jinak díky těm, kteří nás podporujou aspoň trošku. Dík mami hahaha...

autor: NIC
www.bandzone.cz/sidearm

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované