Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

RÁZY DENISY VLKOVÉ

        Kapela RÁZY vznikla v polovině roku 2004. Po několika změnách v sestavě vykrystalizovala ta současná kdy se za mikrofon postavila Denisa Vlková, bicí nástroje ovládl Petr Musiál, baskytaru Štěpán Duchoslav a elektrickou kytaru Pavel Honajzer. RÁZY začaly vyrůstat na písních od Cranberries a Guano Apes. Po krátké době vznikly i první vlastní skladby.

       Obraz kapely utvářejí procítěné depresivní texty, propletené melancholickou kytarou a to vše je provázeno skvělou rytmikou. Kapela vydala letos na jaře svůj první maxisingl s názvem Panenka na kterém najdete 5 skladeb a podílela se na projektu Ostrava Music City 2008, který ozdobila skladbou Panenka. O plánech do budoucna, pocitech a hlavně o Rázech si budeme povídat s frotmankou kapely Denisou Vlkovou, která nejen že výborně zpívá, píše nádherné texty, ale věnuje se i umění výtvarnému.První otázka je trochu klišé, jak jste se potkali, kdo vdechl život kapele Rázy?

Kapela fungovala už 2 roky před tím než sem přišla já pod názvem Vagabund. Když jim odešel zpěvák, tak mě bývalý kytarista přemlouval ať jdu zpívat. Trvalo to tak půl roku než mě ukecal. No a jak sem přišla, tak sem si začala psát texty, protože zpívat zábavovou muziku mě nebavilo.


Tvé texty jdou hodně hluboko do tvého nitra, kde se v tobě bere tolik emocí?

S tím se musí člověk asi narodit, pak v tom sou všechny špatné zkušenosti, které sem nabrala během svého relativně krátkého života a asi je to i tím že sem baba a tudíž citlivka.


Zpíváš hlavně o svých pocitech nebo se snažíš porozumět či naslouchat pocitům jiných?

Ze začátku sem psala texty o jiných lidech, ale pak sem přišla na to že sem nevyčerpatelný zdroj inspirace. Takže jsou teď všechny o mě nebo mých pocitech, i když třeba zpívám o té panence. Tak jsem to pořád já, já, já. Ale jinak jsem dobrá vrba.


Kdo skládá muziku? Nádherně totiž do sebe zapadají Tvé pocity s atmosférou kapely.

Pája , já jsem to zkoušela, ale nic z toho nebylo. Navíc mu nechci lézt do zelí, když mu tak jde...Myslím si, že mi rozumí, nebo se o to aspoň snaží.


Začínali jste na kapelách jako Guano Apes, Cranberries, slyším u vás ale mnoho dalších vlivů jako Precedens, Tichá Dohoda nebo Patti Smith , je nějaká osobnost či kapela která Ti je vzorem?

Tak toho je hafo, ale nejvíc mě ovlivnila kapela Korn, a ze zpěvaček Lucie Bílá. To jsou moje srdeční záležitosti. Tichou Dohodu ani Patti Smith neznám, podobnost je čistě náhodná.

Co plánujete s kapelou v nejbližších měsících?

Máme naplánovaných jen pár koncertu po Ově, jelikož jsme museli narychlo shánět baskytaristu na záskok. Náš současný basák je ve Skotsku. Pak frčím do Polska na zimní semestr, takže si dá kapela s koncertováním pauzu.

Jakou kapelu jsi v poslední době objevila, která Tě opravdu nadchla?

Nevím jestli se dá říct přímo objevila, ale teď jsem měla možnost na Mastrs of Rock shlédnout naživo Ministry, tak to byla šupa..A taky mě nadchlo nové album Sandry Nasic, bývalé zpěvačky od Guano apes.

Nádherně maluješ, dokonce mám pocit že se vaše muzika s Tvým výtvarným cítěním krásně doplňují. Jak ses dostala k malování?

Jednoduše, šla sem na uměleckou, protože nic jiného než malovat neumím. Musí se to doplňovat, jde to ze mě.

Vystavuješ svá dílka veřejně?

Ne, a zjistila jsem, že ani nechci. Prozatím mě neláká takhle veřejně obnažovat svoji duši. Stačí, když se z toho vyřvu. Mám udělaný jen web, tak aspoň nevidím reakce na ty věci.
Pro zájemce: http://gemini.iprostor.cz/

Láká Tě nějaká další forma projevu, třeba divadlo, film?

Divadlo nemusím a na filmy moc nekoukám.Točit bych nechtěla ale v nějakém psycho thrilleru bych si zahrála.

Jaký je Tvůj nejkrásnější zážitek z života pozemského?

To by bylo škoda, kdyby byl ten nejkrásnější zážitek jen jeden, ne? Mám jich hodně, ale není to nic vyjimečného. Ráda vzpomínám na akce s kamarády, které se povedly, na první koncert, první pivo.
Celkem si to tady užívám.

Co by jsi ráda změnila na tomhle světě, aby se stal krásnějším?

Tak teď si připadám jak na Miss, čeká se že odpovím ať není hladomor, nemoci, válka. Takže určitě tohle, ale stačilo by kdyby se měli lidi rádi.

Díky za Tvůj čas.......

Díky za Tvůj zájem a promiň ty chyby, fakt umím jen malovat.

Autor: NIC

www.bandzone.cz/razy

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované