Nahrávací studio TdB production Praha

SLUŽBY

Naše moderní produkční nahrávací studio sídlí v nádherných prostorách z 19.století na Praze 3. Rozloha studia je 140 m2 včetně zázemí s možností noclehu. Akusticky vyřešené nahrávací místnosti, ve kterých jsou kombinovány dřevěné, cihlové a profesionální molitanové prvky, mají skvělé zvukové vlastnosti. 

V našem studiu nabízíme nahrávání, mix a mastering kapelám a interpretům všech žánrů.

Režie o velikosti 3,5x7,5m je vybavena špičkovou technikou. Srdcem studia se stala vlajková loď německé firmy R.M.E. , zvuková karta Fireface UFX. Tato karta ve spojení s převodníkem Ferrofish A16 MK-II je schopná nahrávat 32 audio stop najednou. Dále nabízí muzikantům 16 stereo monitorovacích cest pro skvělý poslech, bez jakékoli latence do sluchátek.

Nahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - nahrávací místnostNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - nahrávací místnostNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - nahrávací režieNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - nahrávací režieNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - nahrávací režieNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - nahrávací místnostNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - nahrávací místnost

Sídlíme v opravdu nádherných prostorách z poloviny 19. století.

Hlavní konzolí v našem nahrávacím studiu je 32 kanálový analogový mixpult MACKIE 32-8 ve skvělé kondici. To vše je doplněno lampovými předzesilovači od firem Joemeek, TL Audio, Art, R. M. E. a SPL , které nahrávku ohřejí elektronkovým zvukem, což je muzikanty znovu velice vyhledáváno. Pro zápis automatizace a editaci je k dispozici plně digitální mixpult M-Audio Projectmix s motorizovanými fadery. Celé studio je synchronizováno midi kabely s klasickou klavírní Hammer mechanikou AKAI MPK 88 a DJ mixem Traktor S4. Toto zapojení umožňuje muzikantům propojit analogový a digitální svět, bez jakéhokoli kompromisu.

Vaši nahrávku ohřejeme vintage lampovými předzesilovači a mikrofony.

Nahrávací místnost o velikosti 7,5m x 6m, plus dvě menší nahrávací místnosti velikosti 2x2m a 2x4m, jsou ideálně řešeny pro živé nahrávání bez nežádoucích přeslechů, které by daly vzniknout problémům při opravách záznamů a editaci. Živé nahrávání se vrací zpět do módy dlouhou dobu a nahrávací studio TdB Production je na to skvěle připraveno. Samozřejmostí je i klasické vrstvení nástrojů postupným nahráváním.

Nahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - mikrofonyNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - mikrofonyNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - mikrofonyNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - mikrofonyNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - mikrofonyNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - mikrofonyNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - mikrofony

Všechny nahrávací řetězce jsou propojeny profesionálními kabely značky Klotz a zlacenými konektory Neutrik. Desetidílná sada amerických mikrofonů AUDIX DP8, dále pak kondnzátorový AUDIX CX112, SHURE SM 58, stereopár SHURE SM57, SHURE SM7B, stereopár SENNHEISER E906, stereopár páskových MXL R77, stereopár kondnzátorových MXL 2006, stereopár lampových RODE K2 a mnoho dalších ověřených značek mikrofonů je připraveno nasnímat jakýkoli projekt v nejvyšší studiové kvalitě.

Jen pro snímání kytar vybíráme z více než deseti mikrofonů.

Software Protools, který je světovým standardem všech velkých nahrávacích studií, nabízí bezpočet možností při mixu a masteringu vaší nahrávky. Plug-ins firem IK Multimedia, Izotope, Bomb Factory, arzenál samplů a virtuálních nástrojů jsou připraveny vdechnout originální zvuk vaší nahrávce. Vybavení firem AKAI a NATIVE INSTRUMENTS je zárukou dobrého soundu pro elektronické projekty a DJ bez hranic.

Analogový a digitální svět máme propojen do jednoho společného.

Nahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - Lili VilitNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - Diego and TonyNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - Nasty RatzNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - RichardNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - Samer IssaNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - TV PrimaNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - Mat Vačíček

Zkušenosti, které za svou dobu působení v hudebním průmyslu studio získalo, jsou jeho největší devizou. TdB production má za sebou nespočet úspěšných interpretů, recenzí v časopisech, videoklipů a referencí. Skladby, které byly produkovány naší společností se objevují v play-listech českých rádií již několik let.

Nahrávání (recording)

1. Na bicí soupravy používáme profesionální sadu deseti mikrofonů Audix, dva mikrofony Shure SM 57 na malý buben. Dále pak mikrofony SHURE SM7B, Audix CX-112, 2x Rode K2,2x MXL R77, 2X  MXL2006 pro vytvoření optimálního prostoru. Všechny mikrofony jsou zapojeny do speciálních lampových předzesilovačů špičkové kvality.

Bicí souprava do 20 stop ?
Proč ano ?
V postprodukci a mixu si jen vybíráte náladu soupravy.

Nahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - Life EventsNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - RichardNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - Lex Baker

2. Baskytary točíme jak linkou, tak snímáním reproboxu mikrofony Shure SM 57, Shure SM7B a Audix D6.

Nemáte kvalitní aparát na basu? Máme špičkové preampy a simulace.

3. Kytary snímáme mikrofony Shure SM57, Shure Beta57, Shure SM7B, Audix i5, Audix CX - 112, MXL R77 a RODE K2. Přes předzesilovače JOEMEEK TWIN-Q a TL AUDIO 5051 mk2. K dispozici je řada stovek simulací kytarových aparátů.

Milujeme zvuk kytar.

4. Dechové nástroje, smyčcové nástroje a akustické kytary, zvučíme kombinací mikrofonů Audix CX 112, 2X Rode K2, 2X MXL R77 a 3X Audix ADX 51.

Akustické nástroje jsou nejčistší zdroj hudby, dobře to víme a snímáme je s pokorou.

5. Zpěv natáčíme přes mikrofony Shure SM7B, Audix CX - 212, MXL R77, RODE K2, RODE N1A, které zaznamenají váš hlas s neuvěřitelnou přesností a detaily. Jako předzesilovač slouží léty ověřený lampový preamp TL AUDIO 5051, JOEMEEK ONE Q a ART VOICE CHANEL.

Na výběr máte 7 typů preampů a více než deset mikrofůnů určených pro zpěv.

6. Nahrávací studio disponuje obrovským počtem samplů a loopů pro vytvoření podkladů pod váš projekt. Studio je vybaveno obrovským množstvím midi nástrojů a je jen na vaši fantazii, jestli chcete mít kolem sebe orchestr, indiány se spoustou perkusí, synthezátorové stěny atd ...

Vše je jen na vaší fantazii.

Nahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - Lili VilitNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - House LifeNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - House LifeHOUSELIFE (4)Nahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - House LifeNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - House LifeNahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha - Mat Vašíček

Živé nahrávání

Live recording je opět v módě, zvěčněte cítění vaší kapely naživo.

V nahrávacím studiu TdB Production Praha nahráváme taky živě, což dle dosavadních zkušeností maximálně zachová feeling vaší kapely a ušetří vaší peněženku. Díky spoustě místností ve studiu, je každý nástroj zaznamenán bez přeslechů a jdou opravovat chyby v jednotlivých stopách a finální mix je stejně kvalitní, jako u postupného nahrávání.

 

 Během nahrávání vám rádi vytvoříme full HD videa přímo ve studiu, které jsou v současné době oblíbenou propagací kapel a interpretů, před samotným vydáním singlu nebo CD.

Míchání (mix)

1. Čištění stop (prohledání každé stopy a promazání nežádoucích přeslechů, ruchů atd..)

2. Efektování jednotlivých stop. Díky obrovskému množství originálního software, jsme schopni vytvořit téměř cokoli. Samozřejmostí jsou simulace aparátů jako AMPEG, MARSHALL, FENDER, atd...

3. Samotné míchání a automatizace nahrávky, je nejdůležitější část nahrávacího procesu u které platí, že čím delší čas strávený mixováním, tím větší je kvalita výsledku. K dispozici jsou tři různé monitorovací systémy. Finální mix provádíme taky analogově přes 32 kanálový analogový mixpult, který dodá nahrávkám specifický charakter.

Mix na dálku

Díky rychlému internetovému propojení, můžeme proces mixu konzultovat a vytvářet on-line, aniž byste museli vážit cestu do našeho nahrávacího studia. Výhodou tohoto postupu je kromě pohodlí vašeho domova či studia zejména fakt, že budete moci celému procesu naslouchat na vašich důvěrně známých monitorovacích systémech.

Mastering

Určuje finální znění nahrávky, masterujeme v programu Sound Forge 10, za použití několika originálních plug-in procesorů jako T-Rack, IK- multimedia - Ozone a několika stereo AES/EBU lampovými procesory.

Mastering je finálním stadiem, ve kterém se zúročí celé vaše předchozí úsilí. Díky masteringu získá vaše nahrávka plný, vyvážený a profesionální zvuk plný energie, který umožní posluchačům vnímat všechny detaily vaší hudby na běžných reprodukčních zařízeních, rozhlase i multimédiích.

Mastering zároveň propojí jednotlivé skladby do harmonicky znějícího celku v rámci alba a připraví vaše dílo k finálnímu odevzdání do výroby i po technické stránce.

Díky internetovému propojení můžeme celý proces masteringu konzultovat a vytvářet on-line, aniž byste museli vážit cestu do našeho nahrávacího studia. Výhodou tohoto postupu je kromě pohodlí vašeho domova či studia zejména fakt, že budete moci celému procesu naslouchat na vašich důvěrně známých monitorovacích systémech a tím být stále v přímém "obrazu".

Ceník nahrávacího studia TdB Production Praha

Ceny za pronájem nahrávacího studia pro kapely a interprety:

power_meter

1 den:  4 900,- czk  (490,- czk/hod)

2 dny:  9 600,- czk (480,- czk/hod)

3 dny:  14 100,- czk (470,- czk/hod)

4 dny:  18 400,- czk (460,- czk/hod)

5 dnů:  22 500,- czk (450,- czk/hod)

6 dnů:  26 400,- czk (440,- czk/hod)

7 dnů:  30 100,- czk (430,- czk/hod)

8 dnů:  33 600,- czk (420,- czk/hod)

9 dnů: 36 900,- czk (410,- czk/hod)

10 dnů:  40 000,- czk (400,- czk/hod)

11 a více dnů:  390,- czk / hod

Jedna nahrávací frekvence má 10 hodin a to od 9.oo - 19.oo

Ceny obsahují obsluhu studia a jsou stejné pro nahrávání, mix, postprodukci a mastering. Pro online objednávku našich služeb můžete využít naši on-line rezervaci nahrávacího studia TdB Production Praha

Cena za pronájem nahrávacího studia pro komerční projekty:

power_meter

690,- czk  / hod

Minimální doba pronájmu je 3 hodiny. Provozní doba 9.oo - 19.oo.

Cena obsahuje obsluhu studia a je stejná pro nahrávání, mix, postprodukci a mastering. Pro online objednávku našich služeb můžete využít naši on-line rezervaci nahrávacího studia TdB Production Praha .

 

VYBAVENÍ:

Mixpulty:

Mackie 32/8 (Analog) | M-Audio project mix (digital) | Traktor S4 (DJ)

Nahrávací studio -  režie 07Nahrávací studio -  režie 01Nahrávací studio -  režie 02

Zvuková karta:

R.M.E. Fireface UFX (32 in / 32 out)

Editační software:

Protools 12

Monitoring:

KRK VXT 8 | KRK 5 | Tapco  S8 | SONY | Akg K 141 STUDIO | 6 X Sennheiser HD | 3 x Akg K 55

Procesory a preampy:

Art Voice (1ks) | TL Audio 5051 (3ks)  | Joemmek Twin-Q (1ks) | Joemeek One-Q (1ks) | SPL Gold Mike (1ks)

Nahrávací studio -  režie 11Nahrávací studio -  režie 09Nahrávací studio -  režie 08Nahrávací studio -  režie 10Nahrávací studio -  režie 06Nahrávací studio -  režie 12

Mikrofony:

1 x Audix CX 112 | 2 x Rode K2 (stereo pár) |2 x Mxl R77 (stereo pár) | 1 x Rode NT 1A | 1 x Shure SM7B | 2 X Mxl 2006 (stereo pár) | 1 x Akg D112 | 3 x Audix ADX51 | 1 x Audix i5 | 2 x Audix D2 | 1 x Audix D4 | 1 x Audix D6 | 1 x Shure Beta 58 | 2 x Shure SM57 | 2 x Sennheiser E906 A DALŠÍ ...

Nahrávací studio - mikrofony 03Nahrávací studio - mikrofony 07Nahrávací studio - mikrofony 06Nahrávací studio - mikrofony 08Nahrávací studio - mikrofony 02Nahrávací studio - mikrofony 01Nahrávací studio - mikrofony 09Nahrávací studio - mikrofony 05Nahrávací studio - mikrofony 10Nahrávací studio - mikrofony 04

Navštívit web nahrávacího studia TdB Production Praha