Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

GAP IN THE STORY - MALÁ KAPELA S VELKÝM HLASEM

Před dvěmi lety se začal psát příběh kapely Gap In The Story. Po klasických problémech jako je výběr členů a zařízení zkušebny máme najednou před sebou partu kluků, kteří moc dobře vědí, co chtějí, aniž by o tom museli mluvit. Sound kapely by se dal popsat jako našlápnutý punk - rock s prvky hardcore, který ozvláštňuje nádherný vokál nově příchozího zpěváka. Ten kapelu posouvá o mnoho příček nad ostatní kapely, pokoušející se o americký způsob podání této energické muziky. Kytarové stěny plné disharmonií nezapadají taktéž do klišé primitivního podání klasického punku, ale navozují až psychedelické nálady. Nezbývá, než se těšit, až tahle parta natočí regulérní album, které se jen tak neutopí v plytkých vodách českého punkrockového rybníka.


Inspirace:
Podle svých slov kapelami : STORY OF THE YEAR, MY TURN TO KILL, FORGIVEN RIVAL, MELODY FALL, ... atd.
Mudwa- Guitar, back vocals
Marťasz - drums
Jimbajz - Guitar, back vocals
Bijos - Bass
Kuba - vocals


Pro rozhovor s kapelou „Gap In The Story" jsem se rozhodla při našem setkání v nahrávacím studiu TDB a v podstatě ihned. Mladí, inteligentní muzikanti, nabití odhodláním, které není třeba přemlouvat. Takže jsem je nešetřila ani volbou otázek:


Co má podle tebe smysl?


MUDWA - „Dokázat vynořit své sny na povrch."

MARŤASZ - „Naše kapela."

Můžeš být konkrétnější?

MARŤASZ - „Začali jsme hrát HUDBU. Dříve jsme se učili, snažili se pochopit sebe navzájem, skloubit se jako tým - kapela. Myslím si, že bez přátelství nemá kapela smysl."

 

Hledali jste se stylově i názorově a teď už jste O.K.?

MARŤASZ - „Teď už jsme O.K."

MUDWA - „Musím to zaklepat, ať nám to takhle vydrží co nejdéle."

JIMBAJZ - „Souhlasím s tím, co řekli páni kluci. Myslím navíc, že má smysl seznamovat se s novými lidmi. Prezentovat se ostatním. Vidět zpětnou vazbu, reakce druhých a slyšet, co na naše snažení říkají. Zdokonalovat se na základě zkušeností s publikem i jinými muzikanty."

KUBA - „Smysl má hrát, dělat muziku. Někdo má baby, sport a někoho baví muzika. Protože baby příjdou s tím. Dělám to ale hlavně kvůli dobrému pocitu, uspokojení. Naše společná nahrávka mi řekla, že to má cenu! Byl jsem překvapen tím výsledkem. Jakou máme před sebou budoucnost. Myslím, že velkou. A upřímně - baví mě to."

 

Kde je vlastně BIJOŠ?

MUDWA - „BIJOŠ teď kope babičce záhony na zahradě."

JIMBAJZ - „Bůh ví, co tam budou pěstovat. Že šel tak ochotně... " (smích)


Co se vám povedlo za vašich XX let?

MUDWA (17) - „Dostat se k muzice, kterou mám rád. Pro kterou jsem ochoten obětovat veškerý čas a sílu. Pro kapelu udělám první poslední."

 

Čeho si považuješ?

MUDWA - „Jsem spokojený, s tím co dělám." (hudbu) „ Zbytek už je ve hvězdách. Jinak se mi zatím ještě nic nepodařilo."

MARŤASZ (21) - „Povedlo se mi, uvědomit si, co vlastně chci od života. Čeho chci dosáhnout."

 

Čeho chceš dosáhnout?

MARŤASZ - „ Mít správný kolektiv muzikantů a kamarádů."

JIMBAJZ (18) - „Zatím jsem nedosáhl ničeho převratného. V patnácti řidičáku na motorku." (smích) „Soustředím se na školu, tj. Soukromé šestileté gymnázium v Hrabůvce. Sice nejsem žádný propadlík, přesto jsou chvíle, kdy mi to tam celkem hoří. Určitě a fakt mně záleží na kapele. Jsem spokojený, ale chci vyšší level."

KUBA (19) - „Povedlo se mi udržet na gymplu, o kterém jsem snil jako dítě. Prosadit se v muzice. Přál jsem si to od dvanácti let. Tehdy jsem si koupil svou první kytaru. Stála 250 korun - byla strašná, ale moje. Učil jsem se hrát a zpívat. Tenkrát kvůli holkám. Abych je zaujal."

 

A...?

KUBA -(zamyslí se a pokračuje k původnímu tématu) - „Dál nevím, nech mě chvilku přemýšlet... Už asi nic. Podařilo se mi zůstat takový, jaký jsem. Nepodlehl jsem vlivům svých alkoholem zabavených kamarádů. I když se ocitám na stále drsnějších mejdanech, myslím na to, že chci udělat doktorát. Zároveň stíhat i věnovat se hudbě. Obecně jsem aktivní člověk. Měl jsem hodně různých aktivit. Muzika mně vydržela, baví mne nejvíce a stále."

 


Co poodhalíte více ze svého soukromí?

KUBA - „Já jsem hrozný exhibicionista. Ne, že bych musel lítat s kabátem po parku (smích), ale potřebuji se předvádět. Hudba mi to umožňuje. Na pódiu se můžu pořádně vyskákat!"

MUDWA - „Mám rád ty okamžiky, kdy příjdu ze školy, sednu ke ‚kompjúteru‘ - takovou tu pohodičku, kdy mi nevrtají hlavou žádné povinnosti. Nic mě netíží. Ve svém volném čase se dívám na různé kapely a porovnávám chyby a klady s naší kapelou. Mimo hudbu se ještě snažím věnovat své přítelkyni a rodině."

 

Jak?

MUDWA - „Třeba dáme vodárnu... pak... Cenzura." (smích) „O kapele s ní nemluvím. Nechávám si to jako překvapení na koncerty. Zajímám se o její záliby a zájmy. Sám se ještě rád zabývám elektronikou. Veškerou kolem hudby. Chci vědět na jakém principu to či ono funguje."


MARŤASZ - „Pracuji jako stolař."

 

Baví tě to?

MARŤASZ - „Jak kdy. Většinou ano. V budoucnu bych se chtěl uplatnit v hudbě. Možná vyrábět reproboxy. Vybudovat firmu tady s Mudwou. Uvažujeme o podnikání v tomto oboru. Rádi bychom vyráběli kvalitní aparáty."
JIMBAJZ (chopí se původní otázky) - „Já jsem takový, že příjdu ze školy, chvíli se učím... je to hnus, takže brzo popadnu kytaru, zabrnkám nebo vypadnu za klukama z kapely. Nebo taky za spolužáky do hospody, na vodárnu... Tak a teď doufám, že to nebude číst babka z chalupy." (‚buchec‘)

 


Kterému zvířeti se nejvíce podobáte?

MUDWA - „Hafan."
JIMBAJZ - „Jestřáb."
MARŤASZ - „Nevím."
KUBA - „Prase. Napiš tam prase."

 

Kterému se podobá člen kapely, který tu dnes chybí?

Všichni - „Býk!!!." (smích)

 


Máte doma miláčka z říše zvířat?

KUBA - „Papouška pepíka, který mluví."
MARŤASZ - „Hlídacího kocoura Mikeše. Je to trhač!"
JIMBAJZ - „Spícího kocoura Oggyho. Speciální vlastnosti: pořád jí a spí."
MUDWA - „Mám psa Kennyho, který se mnou už pět let nežije. Odvedl si ho přítel mojí sestry. Je mi to líto, protože jsem ho od malička vychovával."

 


Jak často lžete?

KUBA - „Často. Lži jsou jediný způsob, jak přežít v téhle společnosti. Protože pravda mnohdy ubližuje a lež je schůdnější i pohodlnější."

MUDWA - „Jak kdy."

 

Jak a kdy?

MUDWA - „Většinou lžu v blbostech."

MARŤASZ - „Málo kdy. Mám rád spíše upřímnost."

JIMBAJZ - „Lžu, když se mi to hodí! Při denních záležitostech, které mohou být nepříjemné.Vím, že to není správné. Snažím se vždy, aby z toho vyšla ‚Mírná lež‘ ."

 

Mohl by jsi uvést něco konkrétního?

JIMBAJZ - „Ne."

 


Jste sobci?

KUBA - „No a zase musím lhát... Ne. A tenhle rozhovor už se mi nelíbí."

Je dobrovolný. Nemusíš pokračovat. (smích)

KUBA - „Člověk musí být trošku sobec. Musí být sám sebou, aby to dotáhl nejdál."

MUDWA - „Nepovažuji se za úplného sobce. Pomáhám těm, kteří si mou pomoc zaslouží. Ze začátku jsem pomáhal všem, ale nevyplatilo se mi to. Měl jsem z toho problémy. Člověku pomůžeš, on tvou pomoc neocení a naopak ti to pořádně zavaří."

 

V čem?

MUDWA - „Lidé, když nemají v něčem zkušenosti a já jim pomůžu, obrátí se to nakonec proti mně. Pro dobrotys na žebrotys..."

MARŤASZ - „Taky jak v čem."

JIMBAJZ (odpovídá na otázku, zda je sobec) - „Jak v čem. Já si myslím, že mám přátele, na které se mohu obrátit, kteří mě nezklamou. Spíše se zabývám otázkou, že navenek působím provokativně a nevím, jak to změnit. Lidé, kteří mě znají, o mně neříkají nic špatného. Přestože nechci být využívaný a podle toho se chovám. Vadilo by mi, kdybych pomáhal někomu, kdo se na mě pak vysere."

 


Komu pošlete pusinku na konci dnešního rozhovoru?

Jednohlasně - „Martinu Bijotovi - BIJOŠovi."

Věnování: „Našemu basistovi za optimismus, který dává do kapely. A proto, že ho máme rádi."

 

 

Autor: MaNkMaria de Balder

web kapely:

www.bandzone.cz/gapinthestory

Fotografie

Gap In The Story 02 Gap In The Story 01 Gap In The Story 03 Gap In The Story 04 Gap In The Story 05

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované