Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

PUBLIC RELATIONS

Kapela PUBLIC RELATIONS vznikla v červenci 2004. Od té doby prodělala mnoho změn, až se ustálila v současnou podobu.

Skupinu založil BaRON (bicí) společně s K-mannem (kytara). Jelikož nevěděli, zda toto experimentální uskupení bude mít delší trvání, zkoušeli v zařízení pro mládež, kde byla plně vybavená zkušebna. Na jedné ze zkoušek se připojil tehdy 16-ti letý baskytarista PaHILL a o něco později druhý kytarista SOSman (exDeflorace).

V téhle sestavě kapela zkoušela několik měsíců, nyní už ve vlastní zkušebně v Novém Jičíně. Začaly vznikat skladby jako One Handed Taxi Driver, Hot Slave, Start The Flame ... Psaly se první texty, ale kapela neměla zpěváka. Začalo dlouhé hledání. Jako první vzala mikrofon do ruky zpěvačka Elis Rezner a začalo se zkoušet. Vznikla skladba A Woman Like You pro kterou napsal text Craig Napier z irského rádia BBC. Po nějaké době Elis za mikrofonem vystřídal Carlos, odchází K-mann a na postu kytary jej nahrazuje VRata. Kapela se chystá na první živá vystoupení v nové naprosto luxusní zkušebně v Příboře.

Proběhly první koncerty, ale kapela dále hledala zpěváka. Carlos prostě nebyla ta správná volba a všichni cítili, že to chce ještě něco kapánek jiného. Jako další do kapely vplul JaNIS (exRegibra) a začalo se zdát, že je to konečně to pravé. V té době také přichází saxofonista eiDAM a po krátkém hostování se stává pevným členem. Kapela začala častěji koncertovat. Nebylo to sice ještě zdaleka dokonalé, ale bylo jasné, že jsou na dobré cestě. Vše se ale zlomilo po nahrávání live DVD, kdy JaNIS akci nezvádl jak technicky, tak lidsky. A právě lidské hledisko bylo hlavním důvodem pro vyhazov JaNISe. Kapela byla opět bez zpěváka a vypadalo to na konec příběhu.

Nastala však další a možná nejzásadnější změna. BaRON se vzdal bicích a začal osedlávat mikrofon, za bicí usedá Pajuschka. To se začalo projevovat hned na prvních zkouškách. Pajuschka posouvá bicí do úplně jiné roviny a totéž se děje za mikrofonem. Z Public Relations se stává opravdová kapela a všem tahle změna rozhodně svědčí. Koncertuje se a skládají se další věci jako Lay To Rest It, The Oblivion Tax, We Are Born In The Name Of ...

Následující změna přišla poměrně nečekaně v červnu 2007. Pajuschka odjíždí za prací do Finska a kapela je tedy bez bubeníka. Zaskakuje jeho bratr CZvandra, za 14 dnů má celý repertoár v malíku a na prestižním vystoupení na festivalu MUSIC FREUD 2007 exceluje. Stává se právoplatným členem.

Kapela hraje na festivalech, koncertuje takřka po celé České republice a na Slovensku, zkouší. Vznikají skladby Property Of You, Innervoice ... Ovšem atmosféra v kapele už není taková jako dříve, přicházejí spory, někteří už nechtějí dávat do práce tolik energie jako ostatní a krize vrcholí ukončením spolupráce s baskytaristou PaHILLem a kytaristou VRatou. Do týdne jsou jejich posty obsazeny kvalitními hráči: kytaristou Thomasem de Balderem (exSbiranico) a baskytaristou T-Kloxem.

Noví členové vnášejí svým přístupen do starých skladeb tolik invence a nových prvků, že můžeme vše považovat jako naprosto nové. Vznikají čerstvé úpravy původních skladeb, kytara vše posouvá do větší melodičnosti a basa tepe tak pravidelně, až to nahání až husí kůži. Jako celek se kapela posunuje o několik úrovní výše. Po vzájemné domluvě odchází saxofonista eiDAM. Kapele vychází singl Property Of You na kompilaci Ostrava Music City 2008. Public Relations začínají opět koncertovat a konečně nahrávat debutové album.

31. 8. 2008 vychází první oficiální album s názvem No Turns, které kapela zveřejňuje zcela zdarma ke stažení. Koncertujeme. V lednu 2008 se s námi loučí bubeník CZvandra a přichází bubeník z rozpadající se americké formace Cold Summer Society MarKY a dalším členem kapely se stává hráč na perkuse GaZa.

PUBLIC RELATIONS:

BaRON - zpěv
Thomas de Balder - kytara
SOSman - kytara
T-Klox - baskytara
MarKY - bicí
GaZa - perkuse

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované