Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

POUZE ZNOUZE A DRAHÉ SNY

           Parta Pouze Znouze po šesti letech na scéně vydává debutové album. Vyzrálí muzikanti přichází se svou novinkou „Drahé sny“, kterou nahrávali jeden rok ve dvou studiích,  nejprve ve studiu MUSICBOX  (Praha) a poté ve studiu TdB records (Ostrava), kde album smíchal a masteroval producent Thomas de Balder. Určitě udělali dobře, že si  nějaký čas na první album počkali, je plné krásných skladeb, které měli určitě vzhledem ke své sedmileté historii z čeho vybírat. Sestavu na albu tvoří, Petr Pítrs Mohyla (bass – vocal), Jiří Zapletal (fokací harmonika),Petr Džetro Ritzka (el. kytara – ak. kytaka – zpěv – dobro), Mario Šeparovič (piáno – el.kytara), Jakub Balcar (bicí) a jako host Michal Žáček (příčná flétna –saxofón).

 

           Album se vzdušnou lehkostí otvírá najazzlá skladba s bluesovým základem „Šmajchl kabinet“, ve které si poprvé zahostoval Michal Žáček s lehkostí jemu vlastní. Mám chuť se ztratit v oné místnosti, houpat se v křesle a odpočívat v milé společnosti krásných dam, než otočím to na Hlučín v pořádném kabrioletu. To není žádná přesmyčka, ale song, který pod číslem dvě rozhýbe a prošlape spoustu střevíců. Jmenuje se „Hlučín Blues“, ucho potěší nádherné tóny dobra, nástroje, který už je velikou vzácností a v rukou mistra Džetra  okořenilo svou přítomností celé album.

 

           Song „Platany“,  přináší lehký vánek do chmurného dne, procházka tichou pláží za doprovodu příčné flétny již zmíněného Michala Žáčka, jehož svůdné tóny střídá kytara s citlivým, až santanovským feelingem.

 

           Foukací harmonika uvádí asi nejhytovější skladbu tohoto CD „Loděnice Blues“. Blues se už možná zdá být  stylem, vyčerpaným a ohraným, ale zdání klame. Pánové z Pouze Znouze, do něj přináší spoustu nového. Mám chuť na topinku a pivko.

 

           „Půlnoční lampy“, nádherně navazují na pohodu a náladu skladby předešlé. Ve skladbě následující se najednou,  Honky-tonky tóny piána,  prohání  pokojem a spolu s vychytaným popěvkem: „Mám převrácený režim, v noci pařim ve dne ležim“, který nahodí asi každému úsměv od ucha k uchu, si podupávám a pomalu se těším na další song.

 

            Klasická dvanáctka v down tempu „Tak mi řekni mámo“, je okořeněná textem tak nádherným, že každá máma uroní nad svým vyvedeným synem nejednu slzu. Co dodat, „Blues not Dead“.

 

            V songu „Daleko jako smrt“, se kapela zatoulala do stylu docela jiného, popová kytarovka s tenagerovským textem, která jakoby pocházela ze slavných dob kapel jako je Prieznitz. Tenhle výlet skvěle odlehčuje téma předešlé skladby.

 

            „V dobré víře“, píseň s číslem devět, jakoby předznamenávala závěr alba. Opět krásně zaranžovaná skladba plná krásných sólových výletů Saxofonu a kytary. Pomalá skladba „Podvečerní“ jako by dokončila práci skladby předešlé, kapela člověka při poslechu tohoto CD, dostane do nádherné pohody. Mám chuť si nacpat fajfku a čekat na pošťáka.

 

           O poslední tóny alba se postarala píseň „Drahé sny“. Udělala za albem nádhernou tečku a opět si v ní nádherně zakouzlili oba sólisté. Prostě tu teď ležím, vzpomínám na všechno co jsem zažil a nechávám tohle povedené album hrát znovu.

 

             Co napsat na závěr, album natočila parta vyzrálých muzikantů a jen těžko mu jde něco vytknout. Posluchači se do rukou dostane CD, které si bude chtít pustit pro dobrou náladu a bude mu víc než příjemným společníkem.

 

Autor: EDIE

 

Vydalo TdB records v únoru 2009

 

Total time -  44:4o

Fotografie

Pouze Znouze 01 POUZE ZNOUZE - CD DRAHÉ SNY

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované