Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

ZPÍVÁM, JAK TO CÍTÍM

Říká o sobě živá, milá a velmi hezká zpěvačka kapely SHEBA´S BAND - Pavla Sýkorová, kterou kamarádi z kapely, s neskrývaným zalíbením, popisují, jako příjemnou a hodnou bytost.

Pokračuje a nadšení z ní jen srší:

 

„Každý o mně tvrdí, že jsem hodně energická. Myslím si, že to hodně souvisí s hudbou obecně. Tím, že můžu zpívat, je to ještě silnější. Nepoužívám žádné halucinogenní látky, jak se někteří lidé domnívají. Možná to tak vypadá, ale dostávám se „mimo" přirozeně. Když mohu u zpívání navíc tancovat, vybíjím se na pódiu z energie. Atmosféra je pokaždé jiná, závisí na obecenstvu. Když se dostanu „hluboko", projeví se naplno exhibicionista ve mně, jsem bezprostřední...nikdy jsem neměla trému."

 

Jak se vyvíjela a vyvíjí kapela?

 

„Kapela existuje bezmála pět let, se mnou čtyři roky. Na kytaru hraje Filip Šebesta, který vymýšlí písničky a také píše texty, a za bicími sedí Libor Tománek. Původní složení kapely se ale pozměnilo. Před nedávnem došlo ke změně, odešel nám basák a kytarista. Máme teď nové členy Pepeho Páchu a Honzu Glose a jsme spokojeni. Do Sheba´s bandu zavítal čerstvý vítr, který pomáhá i v lepší komunikaci při tvorbě. Společně se chystáme do budoucna zapracovat na dalších písních, které se budou ubírat trochu jiným směrem než doposud. Ovšem to je zatím budoucnost, na které začneme brzy pracovat."

 

Píšeš si texty sama?

 

„Nepíšu texty. Musím si je upravovat, aby byly zpěvné. Šeba napíše text, vymyslí linku a jelikož nezpívá, dotvoření je na mně, jako na zpěvačce."

 


Jak se díváš na názor, že holka v kapele dělá neplechu?

 

„Dělá. Dělá to hrozný maglajz. Strašný maglajz, protože chlapské a ženské uvažování je jiné. Ženská si bere věci osobně. Hlavně má jiný pohled na život."

 


Líbí se ti některý z kluků v kapele více než ostatní?

 

„Nevím. Vytvářím si vztahy pomaleji, a tak asi Šebu, kterého znám nejdéle. A taky Libora - bubeníka."

 

Jací muži jsou pro tebe zajímaví?

 

„Jsem čerstvě zamilovaná. Hlavně se mi líbí, když má muž své zájmy. Nevěřím na kombinaci značka-Ideál. Hlavně si nesmíme být stále za zadkem, třebaže jsme někde ve společnosti spolu. Můj kluk je extraligový sportovec."

 


Takže máš bezvadného kluka a co rodiče?

 

„Ti po mně vyžadují nejprve vzdělání...pak, ať si dělám, co chci. Drží mne na zemi. Dávali mi vždy velkou volnost. Někdy mě ani na soutěžích neslyšeli zpívat. Mojí druhou mamkou na základní škole byla paní učitelka Zuzana Římáková, dodnes se stýkáme."

 


Zkusíš se, při vší své skromnosti, pochlubit úspěchy z dětských let?

 

„Jako malá jsem se účastnila spousty celostátních soutěží, na kterých jsem se zpravidla umístila na předních místech. Byly to soutěže jako Karlovarský skřivánek, tak i Zpěváček. Z těchto úspěchů těžím doposud. V roce 2002 jsem dostala Cenu Mistra Petra Dvorského, se kterým jsem po několik let úzce spolupracovala. Ty soutěže mi pomohly hlavně k navázání kontaktů a navíc jsem navázala přátelství s mnoha osobnostmi české i slovenské umělecké scény a toho si vážím asi nejvíce.. Teď zrovna jedu šňůru s Českým rozhlasem a jeho orchestrem."

 

Co ti to přineslo?

 

„Vděčím za velké zkušenosti. Ale musím se přiznat, že když jsem se jako malá pohybovala s lidmi, a na místech, o kterých se některým může jenom zdát, tak mě to do jisté míry poznamenalo. Nyní se hlavně soustředím na to, co vytváříme s kapelou. A to je svým způsobem velké spadnutí na zem....do reality. Protože tzv. jedem od píky! A to se mi líbí. Pořád je na čem pracovat a rozhodně je co zdokonalovat!!! Nechala jsem zpěvu mimo kapelu na rok a půl. Teď se znovu vracím k dalším svým pěveckým aktivitám."

 


Zpíval někdo z rodiny?

 

„V rodině nikdo nezpíval. Akorát tátův dědeček byl muzikant. Nejsem ani nijak zvlášť podobná na své rodiče. Moje ségra, ta jakoby vypadla z oka mé mamce. Ale já? Ne. Ale barvu očí mám po taťkovi."

 


Hodláš se živit zpěvem?

 

„Asi ne. Dělám, co mě baví. Využívat reklamu - nechci. Jen se dostat do povědomí lidí a nechat si hudbu jako koníčka."

 


Vybavíš si své první peníze? Jaký je tvůj vztah k penězům?

 

„Vydělala jsem si je asi nějakou brigádou. Počítáním aut při nějakém průzkumu, myslím. V dětství jsem si vždy darované penízky hned schovala. Neutratila jsem je. Později jsem si koupila třeba nějaké oblečení. Od malička si šetřím. Od rodičů nedostávám moc peněz. Sama si vydělávám na oblečení i dovolenou. Šetřím. Práce se nebojím. Je to ovšem někdy vyčerpávající v kombinaci s koníčky, koncertováním a školou, zkouškami."

 


Kdybys vyhrála 100 000 Kč? Co by jsi s nimi podnikla?

 

„Něco bych dala ségře. Má malou holčičku. Něco našim a zbytek bych si nechala na cestování. Miluji Francii! Žádné dovolené, kdy se člověk peče na slunci... chci poznávat kraje, kde jsem."

 

Jaký máš pohled na manželství?

 

„Myslím si, že je to dobrá věc. V dnešní době se sňatky plánují na pozdější dobu po třicítce a to už jsou hlavně muži nepřizpůsobiví a rozhýčkaní. Navíc se jim pak nedaří založit rodinu. Statistiky hovoří jasně: 20 borců dojde darovat sperma a projde jich 6."

 


Kdy je vhodná doba?

 

„Já se rozhodně nebudu vdávat příští rok, ale po třicítce je podle mne pozdě. Rodina je pro mne nejdůležitější. Ale taky člověk musí myslet i na sebe, že?"

 


Umíš vařit?

 

Vařím, peču... a jestli umím? Ostatním to chutná. A mě to strašně baví..

 

Jak relaxuješ, odreagováváš se?

 

„Uklízím. Bydlím na bytě se třemi holkami. Dělám v kavárně - obsluhuji v nejlepší kavárně v Brně. A uklízím..."(smích)

 


Takže zase aktivně. Co třeba čtení?

 

„Čtu, jak maniak. Relaxační knihy a knihy k zamyšlení...navíc toho musím mít hodně načteného do školy."

 


Špatný den, který se ti vybaví jako první?

 

„Takový, kdy se mi už od rána nic nedaří. Takových dnů ale moc nemám... a když mě něco naštve, tak se to snažím vydýchat a zpravidla jsem s tím za pár chvil vypořádaná. Ale namíchnout se? To umím dobře! Naštěstí to brzy odezní."

 


Co nemáš, Pavli, obecně ráda?

 

„Hloupost, nemám ráda hloupé lidi, a taky lenost, jsem hyper-aktivní člověk. Nechápu například, když vrstevníci místo toho, aby si vydělali peníze prací, jdou radši darovat plazmu."

 


Díky za odpovědi, Pavli. Budeme se těšit na Sheba´s band, například na festivalu Ostrava Music City 2009.

 

Autor: Mankmaria de Balder
web kapely:

www. bandzone.cz/shebasband

Fotografie

Sheba's Band2 Sheba's Band3 Sheba's Band4

Komentáře

K tomuto dokumentu prozatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat nový komentář

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované