Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

DEGRADACE

Kapela vznikla už v roce 1999(podzim) pod názvem 4 chlupy z dupy... později Nanervy. Zakladateli a prvními členy jsou Rudy a Sidney. Krátce nato se na bicí přidal Herák. Přibrali jsme zpěváka “Zvířete” a nahráli pár “písní”(např.Zbořme chorý mlýn, Nebe,peklo..atd.),které ale nezveřejňujeme (i když už se tyto nahrávky někde vyskytly) a nahrávka slouži spíš jen pro naše pobavení.

V této sestavě jsme odehráli pár koncertů v Ostravě, Havířově a okolí (1. vystoupení se konalo 13. listopadu ‘99 v havířovském klubu Lakomec). Asi po roce Zvíře v kapele končí a za mikrofon přichází Pavouk. Počty koncertů se zvyšují, přibývají vystoupení v Olomouci, Brně atd. Z tohoto období existuje (nepočítám audio&video nahrávky ze zkušebny) nahraná jediná píseň “Nejedeš v tom sám”, která se nacházi na kompilaci cz&sk streetkids vol.1.

Po neshodách ze skupiny odchází Pavouk a po chvilce koncertováni ve třech (zpěv od té doby obstaráva Sidney) se ke kapele přidává druhý kytarista Lukáš... následují koncerty po ČR, SR a na jaře 2002 nahráváme ve Frýdlantu naše první DEMO CD - 12 písní, kterého jsme nechali vypálit cca 100kusů, které se brzy rozprodaly. O rok později ve studiu Rampa v Jablonci nad Nisou natáčíme CD Punk’n’roll-vydané na vlastní náklady. Jedeme polské miniturné s kapelou Skampararas. V Praze předskakujeme britským GBH a dále koncertujeme.

Po vystoupení na festivalu PunkAID (září 2004) odcházi z kapely bubeník Herák ze zdravotních důvodů, což byla velká rána pro celou kapelu..muselo být zrušeno pár následujících koncertů.Od listopadu nám na koncertech vypomohl na bicí Standa z Jeseníku(z kapely Naarden).V únoru 2005 nahráváme songy pro split CD s Proti směru, na němž má každá kapela 7 písní.4 skladby (heroes are back, alkohol, jailhouse a štvanec)byly náhrány už v létě´04 ještě s Herákem - na zbylé 3 songy jsme si vypůjčili Draka, bubeníka skupiny Sultan Soliman. Split CD vyšlo u Rabiat Records.

Nedlouho po vydání CD z kapely odchází Luky... na prázdné místo kytaristy tak přicházi LukyII.(dříve kytarista a zpěvák Trouble Gang) a za bicí usedá Dany. Sestava vydržela rok. Následuje odchod LukyhoII. a po pár měsících odchází i Dany. Absenci druhého kytaristy a bubeníka řešíme v podobě akustických koncertů ve dvou (Sidney & Rudee). Na pár akcích nam pomohl na bicí Michal (Route20, Zařvi Dveře).v létě 2007 jsme začli nahrávat nový materiál pro CD My Love My Grave(nahrané v sestavě sidney,rudee s herákem na bicí!!!!)CD vyšlo v Prosinci 2007.poté jsme začali vystupovat v sestavě s Tommym na kytaru a s Michalem"šéfem" na bicí. v této sestavě kapela v současné době vystupuje a doufáme,že dlouho bude!!!

Začátkem roku 2008 jsme nahráli nový song(na který se chystáme natočit i nějaký ten klip) pro kompilaci Ostrava Music City, která vychází v dubnu 2008 a cover song Pet Sematary od legendárních RAMONES na tribute album cz/sk kapel, které by se mělo objevit někdy na podzim. V srpnu kapela natočila svůj první videoklip k nové písní "Řekni ne", která se spolu s dalšími asi 12ti songy objeví na novém CD, to by mělo vyjít na podzim 2009 u TdB records...

DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU!!!


Fotografie

Degradace 1 Degradace 2 Degradace 3 Degradace 4
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované