Hudební portál PRAHA MUSIC CITY, videoprodukce Praha, nahrávací studio Praha, hudební vydavatelství

www.praha-music-city.cz/

 

Rychlé hledání    

ACOUSTIC IRISH - NOVÉ CD OSTRAVSKÉ NEBE

ACOUSTIC IRISH

Tahle kapela má za sebou už jedno nahrané cd s názvem "Až se budem kolíbat". Tehdy ještě v tříčlené sestavě (David Dave Vysloužil ac.kytara - zpěv, Petra Olajcová Flétny - zpěv, Jakub Tendler - perkuse)  představila svůj osobitý styl, kdy mísili Irskou lidovou hudbu s prvky slovanské kultury. Kapel tohohle ražení je jako šafránu v našich zeměpisných šířkách už dlouhou dobu, proto každé album očekává tolik fanoušků této hudby. 


Jsem velice rád, že tato kapela nespí a stále kráčí svou cestou. Dlouho před natáčením alba, se rozrostla o dva nové členy, baskytaristu Jana Džina Pánka a členku Ostravské Janáčkovy Filharmonie, houslistku Radku Tihelkovou. Jejich sound tak dostal na objemu a síle. Jakub Tendler oprášil klasickou sadu bicích a posunul kapelu k novému směru, kdy mísí do svého svébytného stylu další nové, místy až rockové prvky. Frontman Dave dokonce sáhl po elektrické kytaře v písni Hudci.


O něžné chvilky fanoušek této party ovšem nepříjde, song "Next Market Day" je toho velkým důkazem. Zvuk Vibrafonu ve spojení s nádherným hlasem Petry Olajcové je balzámem na duši. Síla této sestavy spočívá také ve skvělých, místy až lidových českých textech, které se mohou stát klidně rádiovým hitem. Tenhle potenciál, by kapela mohla využít naplno na některém z příštích studiových počinů v celé kráse. 


Závěrem bych vyzdvihl perfektní zvládnutí jednotlivých nástrojů. Někdo by mohl namítnout, že na to snad studovali školy, ale právě toto je deviza, kdy hudbu dělají lidé, kteří hudbou žijí každý den. Sehranost kapely je slyšet v každém taktu, živé nahrávání jde zkrátka cítit na každém místečku alba, které skvěle vývojově navázalo na album předchozí. Doporučuji tenhle počin k poslechu všem, kterým už přestal chutnat dnešní pop-art a chtějí při poslechu zažít živelnou atmosféru, plnou irských a slovanských vlivů. 


Autor: Edie

Interpret: Acoustic Irish

Název CD: Ostravské nebe

www.bandzone.cz/acousticirish

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované